• WARSZTATY SZKOLNE

Warsztaty Szkolne prowadzą działalność dydaktyczno - wychowawczą jak również  techniczno - produkcyjną.
          Działalność ta jest podporządkowana i służy podstawowemu celowi – nauczaniu zawodu.

Podczas zajęć praktycznych realizuje się tematy zgodnie z podstawą programową.

Prace wykonywane  na warsztatach szkolnych i sztolni ćwiczebnej na rzecz KWK” Knurów – Szczygłowice” w Knurowie:

-  remonty rozpór i krążników warsztaty ślusarskie

-  lampki i kilofki podczas prac na warsztatach obróbki ręcznej i obróbki mechanicznej

- prace bieżące na warsztacie elektrycznym związane  z  oświetleniem  przeglądem urządzeń elektrycznych

- prace remontowe maszyn i urządzeń górniczych

- remonty stojaków hydraulicznych i ciernych

- remonty związane z zasilaniem hydraulicznym maszyn i urządzeń

- pomoc w pracach w dziale mierniczym

- pomoc w pracach oddziałów przygotowawczych i wentylacyjnych

Zajęcia dydaktyczne prowadzone są również na zasadzie ćwiczeń  i pokazów mających na celu realizacje programu i urozmaicenia pracy oraz wzbudzenia w uczniach  zainteresowania zawodem.

Podczas praktycznej nauki zawodu uczniowie przygotowywani są do przyszłej pracy w zawodzie, a także do wymagań egzaminów zawodowych.