• POLIGON

• 25.11.2017 13:45
        • 16-18.10.2017 Lubliniec
        • W dniach 16-18.10.2017 r.  w ośrodku Oblacka Przystań NINIWA w Lublińcu nad jeziorem Posmyk, odbył się poligon dla klas pierwszych i drugich. W poligonie uczestniczyło 61 uczniów z  II Liceum Ogólnokształcącego Zespołu Szkół Zawodowych nr 2 w Knurowie.

Kadeci brali udział w różnorodnych zajęciach, takich jak: samoobrona, zajęć z topografii, park linowy, paintball, zielona taktyka, czarna taktyka, czerwona taktyka, musztra, zapoznanie się z zasadami korzystania z broni palnej (długiej i krótkiej), survival. Wszystkie te zajęcia były prowadzone przez wykwalifikowanych i profesjonalnych instruktorów. Uczniowie musieli pamiętać cały czas o zachowaniu kultury, czystości w budynku, szyku oraz w swoim ubiorze. Przekazane umiejętności wykazywali na profesjonalnej strzelnicy pod czujnym okiem instruktorów. Pokonywali swoje lęki w różny sposób, uczyli się nowych szyków, na przykład: szyk komandosa. Zmęczenie oraz mało snu dawało się im we znaki. Nie zabrakło również kąpieli w jeziorze, pilnowania skrzynki z amunicją.

Głównym celem poligonu było poprawienie sprawności fizycznej oraz psychicznej kadetów, jak i opiekunów: P. Panfiluk, P. Wróbel, P. Ziółkowskiej oraz P. Szwarczyńskiej. Następny poligon w maju.