• POLIGON

• 25.11.2017 13:45
          • 16-18.10.2017 Lubliniec
            W dniach 16-18.10.2017 r.  w ośrodku Oblacka Przystań NINIWA w Lublińcu nad jeziorem Posmyk, odbył się poligon dla klas pierwszych i drugich. W poligonie uczestniczyło 61 uczniów z  II Liceum Ogólnokształcącego Zespołu Szkół Zawodowych nr 2 w Knurowie.
          • SEKCJA KAWALERYJSKA

• 25.11.2017 13:42
          • Od początku roku szkolnego uczniowie klas mundurowych w sekcji kawaleryjskiej uczestniczyli kilkakrotnie w zajęciach prowadzonych przez instruktorów Ochotniczego Szwadronu 3 Pułku Ułanów Śląskich w Szczejkowicach. W ramach zajęć młodzież doskonali jazdę konną, uczy się posługiwania się bronią białą i pielęgnacji i opieki nad końmi. Każde zajęcia kończą się odprawą podsumowujacą szkolenie i tradycyjnym ogniskiem z pieczeniem kiełbasy i ziemnaków.