• Zajęcia zawodoznawcze z branży graficznej

• Nasi przyszli GRAFICY na spotkaniu z p. Martą przedstawicielką branży graficznej. W trakcie spotkania zapoznali się z zagadnieniami związanymi z pracą w zawodzie technik grafiki i poligrafii cyfrowej, z możliwościami zatrudnienia oraz możliwościami rozwijania swoich umiejętności zawodowych.

• Zajęcia terenowe z geografii

• W dniach 14 i 16 maja 2018 r. uczniowie klas drugich alfa bravo liceum ogólnokształcącego projekt "Klasa mundurowa" wzięli udział w zajęciach terenowych z geografii, które odbyły się w Wiśle. Uczestnicy wyjazdu prowadzili badania i pomiary parametrów cieku – blisko źródeł królowej polskich rzek oraz określali cechy gleby. Starania wszystkich zostały podsumowane i ocenione.

Anna Kur

• 12 maja 2018 - FESTYN CHARYTATYWNY na GÓRCE

• Już w najbliższą sobotę 12 maja od 14:00 do 20:00 na Placu 700 lecia w Knurowie społeczność naszej szkoły, Klub Sportowy Spartan i Polski Czerwony Krzyż oddz. Knurów serdecznie zapraszają wszystkich mieszkańców Knurowa na FESTYN CHARYTATYWNY na Górce - Łączymy Zawodowo Pokolenia.

Przewidziano szereg atrakcji:

• Ekstremalny Tor Przeszkód – Spartan
              • Pokaz Pierwszej Pomocy
              • Pokaz musztry konnej Szwadronowej w wykonaniu Ochotniczego Szwadronu 3 Pułku Ułanów Śląskich
              • Pokazy sprzętu i umiejętności zawodowych pracowników służb mundurowych:
                policji, służb wojskowych, straży pożarnej
              • Zajęcia z surviwalu
              • Pokaz sportów walki w wykonaniu zawodników Klubu Sportowego Spartan
              • Pokaz musztry i pokaz bojowy w wykonaniu uczniów klas mundurowych
              • Skoki spadochronowe

Imprezę zakończą koncerty zespołów muzycznych.

Dochód z festynu zostanie przekazany na wypoczynek i rekreację dzieci z najbiedniejszych rodzin z Knurowa.

Serdecznie zapraszamy.