• Inauguracja wolontariatu

• "Człowiek jest wspaniałą istotą nie z powodu dóbr, które posiada, ale jego czynów. Nie ważne jest to co się ma, ale czym się dzieli z innymi" - Jan Paweł II

26 września odbyło się spotkanie ochotników z naszej szkoły na wolontariat w Ośrodku Matki Bożej Uzdrowienia Chorych w Knurowie. Opiekun: p. D. Kozubek

• Salon Maturzystów Perspektywy 2018

• 18 września uczniowie klas maturalnych odwiedzili Centrum Edukacyjno-Kongresowe Politechniki Śląskiej w Gliwicach. Opiekunowie: p. Polit, p. Ziółkowska, p.Gronet.

• Artystyczny Program Profilaktyki Uzależnień "ANTYMINA"

• 11 września 2018r. - sala sportowa ZSZ nr 2 w Knurowie  o  godz. 8.00 - nastąpił  a t a k!

Zmasowany atak przeprowadzili doświadczeni profilaktycy, którzy otworzyli swoje serca na młodzież mówiać o swoich życiowych przejściach, opowiadając swoje historie, dając swoje świadectwa życia. Do młodzieży przemawiali nie tylko słowami, ale również muzyką. Przekazali treści nie tylko związane z zagrożeniami uzależnieniem od alkoholu, dopalaczy, narkotyków. Przedstawili również konsekwencje powyższych zagrożeń. Na uczniów naszej szkoły spotkanie to wywarło duże wrażenie!

"Zadanie współfinansowane ze środków Funduszu Sprawiedliwości, którego dysponentem jest Minister Sprawiedliwości".
                                                                                                                                                      Opiekun: mgr Jolanta Polit

• ENERGETAB 2018

• największe w Polsce targi nowoczesnych urządzeń, aparatury i technologii dla przemysłu energetycznego. Uczestnicy projektu "Dobre wykształcenie - lepsza praca" 12 września zwiedzili targi w ramach wsparcia z realizowanego projektu.

• Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019

• Rozpoczęcie roku szkolnego to dzień, który na bardzo długi czas zapada w pamięci każdego ucznia.  W poniedziałek, 3 września 2018r. uczniowie, nauczyciele oraz pracownicy uroczyście powitali nowy rok szkolny 2018/2019. Zgromadzeni wysłuchali przemówienia Pani Dyrektor Grażyny Dądbrowskiej, która szczególne słowa skierowała do uczniów klas pierwszych. Ciepłe słowa do zgromadzonych skierowała również Pani Ewa Jurczyga Wicestarosta Gliwicki. W trakcie uroczystości uczniom klas mundurowych wręczono akty nadania stopni służbowych, zgodnie z regulaminem klas mundurowych. Wszystkim awansowanym gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!