• Wycieczka wolontariuszy na Ranczo

• Dnia 18 października 2018 roku odbyła się wycieczka wolontariuszy na Ranczo do Proboszowic. W miłej atmosferze i blisko natury spędziliśmy miło czas. Od 22 października nasi wolontariusze rozpoczynają akcję w Ośrodku Matki Bożej Uzdrowienia Chorych w Knurowie. Życzymy wyrwałości. Wasza pomoc jest bezcenna. Opiekun: p. D. Kozubek.

• IV miting lekkoatletyczny

• IM. EMILA KISZKI – KNURÓW

W środę 17 października odbył się IV Miting Lekkoatletyczny im. Emila Kiszki, z udziałem uczniów szkół ponadgimnazjalnych Powiatu Gliwickiego.
              Uczniowie naszej szkoły zdeklasowali rywali, zdobywając najwięcej medali. GRATULUJEMY!

• Dzień Edukacji Narodowej

• Jak co roku, z okazji Dnia Nauczyciela, uczniowie składali życzenia, rozdawali kwiaty i dziękowali nauczycielom za trud wkładany w codzienną pracę.

• MUZEUM MASZYN BIUROWYCH

• 4 października 2018 roku w Zespole Szkół Zawodowych nr 2 w Knurowie odbyła się wystawa „Muzeum Maszyn Biurowych” zorganizowana przez panią Katarzynę Panfiluk dla społeczności szkolnej, a przede wszystkim dla uczniów w zawodzie technik grafiki i poligrafii cyfrowej.

O starych maszynach do pisania i liczenia opowiadał właściciel wystawy, Pan Jan Kałuża, który kolekcjonuje takie urządzenia od 40 lat. W swoich zbiorach ma już 550 eksponatów, które prezentuje podczas wystaw wyjazdowych. W kolekcji, którą przywiózł pan Jan znajdowały się:

• maszyny do pisania
              • maszyny do liczenia
              • maszyny do pisania Braille’em
              • maszyny do liczenia bilonu
              • maszyny do pisania nut.

Uczniowie mieli okazję samodzielnie pisać na maszynach, wrażenie zrobiły też różnorodność oraz bardzo dobry stan  maszyn, jak na swój wiek (niektóre z nich miały ponad 100 lat), sposób ich obsługi, liczenie na chińskim liczydle.  Całość wystawy dopełnił dziewiętnastowieczny strój urzędnika, w którym wystąpił prowadzący.

Link do Muzeum Maszyn Biurowych:

• Międzynarodowe Targi TOOLEX 2018

• Uczestnicy projektu "Dobre wykształcenie - lepsza praca" zwiedzając hale wystawiennicze zapoznali się z ofertą największych producentów obrabiarek i  narzędzi.
              Opiekunowie: p. J.Siódmok, p. A.Gronet.