• Najlepsi z najlepszych

• ZWYCIĘŻYLIŚMY, zostaliśmy najlepszą klasą mundurową w Polsce po raz trzeci. Prestiżowy miecz przechodni – Szczerbiec ze złotą rękojeścią (Miecz koronacyjny Królów Polski) zostaje u nas.

• Poligon wiosenny

• 04-09.05.2019 r.

4-dniowy poligon klas mundurowych

Uczniowie klas I LOa, II LOa oraz II LOb w trakcie poligonu przeszli szkolenie z zakresu:

Combatu 56, zajęć wysokościowych,  zielonej taktyki, niebieskiej taktyki - WOPR, czarnej taktyki, czerwonej taktyki, zajęć na strzelnicy, topografii, broni krótkiej - podstaw, broni palnej, wart, patroli, marszu na orientacje, biegu kondycyjnego z oporządzeniem, treningu sportowo-militarnego, zajęć ze sprzętem PZ.

Opiekunowie: Sławomir Tokarz, Alina Bogdał-Malec, Katarzyna Szwarczyńska oraz Monika Wróbel

• 26-28.04.2019 r. 27 Bieg Powiatowy – Heinlichen

• W ramach współpracy Powiatu Gliwickiego z Powiatem Mittelsachsen zostaliśmy zaproszeni na nasz już DZIESIĄTY bieg sztafetowy do Niemiec.

5,0 km Patryk Orylski ZS im. I.J Paderewskiego/18.08

3,5 km Kacper Materla ZS im. Marii Konopnickiej /15.00

1,3 km Tomasz Gontarewicz ZS im. I.J Paderewskiego/04.31

5,0 km Jakub Wołas ZS im. Marii Konopnickiej/20.17

3,5 km  Aleksander Bralich ZS im. I.J Paderewskiego/16.23

1,3 km Patryk Kowaliszyn ZSZ nr 2/04.39

5,0 km Daniel Sleziona ZSZ nr 2/19.20

3,5 km Dominik Moździerz ZSZ nr 2/13.23

CZAS SZTAFETY: 1.52.24/29,4 KM

Rezerwowy zawodnik:  Dawid Kępka ZS im. Marii Konopnickiej

Ostatecznie na 80 sztafet zajęliśmy 4 miejsce, w kategorii młodzików 2 miejsce, a w kategorii zaproszonych gości 2 miejsce.

Dalej utrzymujemy wysoki poziom !!!

Opiekę nad sztafetą sprawowała również Sylwia Lenek, nauczyciel z ZS im. Marii Konopnickiej.

Gratuluję chłopcy wyniku i widzimy się za rok...

Opiekun: mgr Monika Wróbel

• OBCHODY TYGODNIA ZIEMI

• 03.04.
              Dziś w ramach Tygodnia Ziemi obowiązują stroje biało-czarne. W ten sposób pamiętamy o zagrożonym gatunku panda wielka.  Jutro obowiązuje kolor zielony

02.04.
              W naszej szkole zrobiło się czerwono. To przypomnienie o Czerwonej Księdze, czyli liście gatunków zagrożonych wyginięciem.

• Turnieje sportowe - piłki siatkowej i piłki ręcznej

• Podziękowania dla reprezentantów naszej szkoły!

5 lutego  -  Turniej Powiatowy w  Piłce Ręcznej w Knurowie - I miejsce, 11 marca  -  Turniej Powiatowy w  Piłce Siatkowej w Knurowie  - II miejsce, 13 marca - Rejonowe Zawody Piłki Siatkowej w Gliwicach - II miejsce, 14 marca - Rejonowe Zawody Piłki Ręcznej w Gliwicach - II miejsce. Opiekun: p. M. Łukaszczuk

• AWANSE

• Dzisiaj odbyło się uroczyste wręczenie aktów nadania stopni służbowych dla uczniów klas mundurowych.
            • Uczniowie odwiedzili Miejsce Pamięci Auschwitz-Birkenau

• W dniu 7 marca 2019 roku klasa trzecia liceum ogólnokształcącego wybrała się na wizytę w Miejsce Pamięci Auschwitz-Birkenau.

Przejście przez autentyczny teren byłego niemieckiego nazistowskiego obozu koncentracyjnego i zagłady było nie tylko cenną lekcją historii, ale też ważnym osobistym doświadczeniem dla każdego uczestnika wyjazdu. Zwiedzanie z edukatorem pozwoliło lepiej poznać historię tego miejsca. Opiekę nad reliktami poobozowymi sprawuje muzeum utworzone w 1947 roku. Dzisiejsze miejsce pamięci to m.in. zbiory, archiwa oraz ośrodek naukowy, konserwatorski i wydawniczy. Dzięki sprawnej organizacji i profesjonalizmowi pracowników muzeum mieliśmy okazję poznać wszystkie te miejsca. Uczciliśmy również pamięć poległym zapalając symboliczny znicz przy Ścianie Śmierci. Uczestnikom należy się podziękowanie za stosowne zachowanie oraz wysoką kulturę osobistą.  Opiekunowie: Anna Kur i Jolanta Polit

• Współpraca z Wyższą Szkołą Techniczną w Katowicach

• W  dniu  6 marca p. Dyrektor podpisała porozumienie o współpracy z przedstawicielami Wyższej Szkoły  Technicznej w Katowicach reprezentowaną przez Rektora Uczelni dr inż. Piotra Litwę. Współpraca ta pozwoli wzbogacić proces kształcenia zawodowego na kierunku technik grafiki i poligrafii cyfrowej.

WST w Katowicach  http://www.wst.com.pl/

• "GRAFIKA CYFROWA INWESTYCJĄ W PRZYSZŁOŚĆ"

• od 25 lutego 2019r.  do  1 marca 2019r. trwa nabór uczestników do udziału w projekcie -  dotyczy uczniów kształcących się na kierunku TECHNIK GRAFIKI I POLIGRAFII CYFROWEJ

Szczegółowe informacje można uzyskać u p. Anety Gronet

PONIŻEJ REGULAMIN REKRUTACJI I UDZIAŁU w projekcie "GRAFIKA CYFROWA INWESTYCJĄ W PRZYSZŁOŚĆ"

• DRUKOWANIE 3D - pokaz

• Uczniowie kierunku technik grafiki i poligrafii cyfrowej w trakcie prezentacji drukowania 3D

W trakcie prezentacji, którą przeprowadził p. Grzegorz Kurpias oraz p. Grzegorz Franek uczniowie zapoznali się z budową drukarki 3D oraz procesem drukowania 3D.