• „Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa”

„Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa” jest uchwalonym przez Radę Ministrów programem wieloletnim na lata 2016-2020, w celu poprawy stanu czytelnictwa w Polsce poprzez wzmacnianie roli bibliotek publicznych, szkolnych i pedagogicznych jako lokalnych ośrodków życia społecznego stanowiących centrum dostępu do kultury i wiedzy.

OTRZYMALIŚMY  WSPARCIE FINANSOWE

Priorytet 3:
          rozwijanie zainteresowań uczniów przez promowanie i wspieranie rozwoju czytelnictwa
          wśród dzieci  i młodzieży, w tym zakup nowości wydawniczych

Cel główny:
          Uatrakcyjnienie księgozbiorów bibliotek szkolnych i pedagogicznych oraz wzmocnienie potencjału i roli bibliotek szkolnych i pedagogicznych.

Cele szczegółowe:
          Zwiększenie atrakcyjności oferty bibliotek szkolnych i pedagogicznych przez zwiększenie udziału nowości
          wydawniczych w zbiorach bibliotek;
          Wzrost dostępności książek w bibliotekach szkolnych i pedagogicznych;
          Rozwój współpracy pomiędzy szkołami a bibliotekami publicznymi i bibliotekami pedagogicznymi.

II   PRZEPROWADZENIE  ANKIETY  CZYTELNICZEJ  WŚRÓD UCZNIÓW.
          III  PODSUMOWANIE  WYNIKÓW  ANKIETY – UTWORZENIE LISTY  KSIĄŻEK   ZGODNIE
                Z  WYBORAMI  CZYTELNICZYMI UCZNIÓW.
          IV  LIST OTWARTY DO RODZICÓW – KORZYŚCI PŁYNĄCE Z CZYTANIA
          V   WSPÓŁPRACA Z MIEJSKĄ BIBLIOTEKĄ PUBLICZNĄ W KNUROWIE.