• TECHNIKARIA

Dzięki inicjatywie nauczycieli przedmiotów zawodowych 9 grudnia 2016 roku uczniowie klas technicznych naszej szkoły świętowali pierwszą edycję imprezy pod nazwą „Technikaria” – tak nazwaliśmy obchody Dnia Technika, który będzie się odbywał w ZSZ nr 2 w Knurowie co roku.

Swoją obecnością zaszczycili nas przedstawiciele Wydziału Elektrycznego, Mechanicznego oraz Górnictwa i Geologii Politechniki Śląskiej oraz przedsiębiorstwa Tauron, którzy zaprezentowali nam charakter kształcenia zawodowego i możliwości zatrudnienia absolwentów trzech technicznych profili – mechanicznego, elektrycznego i górniczego. Swoje prezentacje przedstawili również uczniowie klas IV tem i IV tg.

Bawiliśmy się doskonale – był konkurs wiedzy technicznej i znajomości gwary śląskiej, były praktyczne zmagania trzech drużyn z klasy I tem, które musiały przejść swoisty chrzest przed złożeniem ślubowania. Ukoronowaniem przyjęcia chłopców do grona techników było wręczenie im „technicznych” krawatów. Nie obyło się, rzecz jasna, bez nagród i upominków – największe wrażenie wywarły super statuetki, które można podziwiać na zdjęciach.

Statuetki "TECHNIX" oraz nagrody dla wyróżnionych uczniów poszczególnych kierunków kształcenia.

Nagrody otrzymali: Andrzej Brzustowski, Filip Jeleniewicz oraz Dawid Kotliński.

Wyróżnienia w postaci przechodniego "Technix-a" otrzymali Bartłomiej Jureczka,
            Patryk Tic oraz Przemysła Grochal i Jacek Grabowski.