• PROJEKTY EDUKACYJNE

     • ZESPÓŁ JĘZYKOWY

     •  

               GOŚĆ NA LEKCJI JĘZYKA ANGIELSKIEGO -
               spotkanie z  poliglotą Marlonem Couto Ribeiro

       

      W ubiegłym tygodniu ZSZ nr 2  ponownie odwiedził, zaprzyjaźniony ze szkołą, poliglota Marlon Couto Ribeiro. Prowadził on zajęcia konwersacyjne w klasach liceum i technikum. Ponieważ biegle włada kilkoma językami, pojawił się na lekcjach nie tylko j. angielskiego, ale także niemieckiego. Marlon jest od kilku lat mieszkającym w Polsce Brazylijczykiem. Na zajęciach starał się zarazić naszych uczniów swoją pasją uczenia się języków obcych, podróżowania i poznawania nowych kultur. Wyjaśniał młodzieży, że błędy popełniane w procesie nauczania nie powinny ich zrażać, bo najważniejsza jest chęć porozumienia się z drugim człowiekiem. Uczniowie odpowiadali na pytania dotyczące ich zainteresowań i planów na przyszłość, mówili, co można zwiedzić w naszym kraju, a sami pytali gościa o to, co go u nas zainteresowało, dlaczego przyjechał do Polski i czy łatwo jest uczyć się j.polskiego.

      Nasza młodzież testowała Marlona pod kątem znajomości polskich i śląskich potraw oraz łamaczy językowych. Byli też ciekawi, co można zobaczyć w Brazylii i jak obchodzone są święta Bożego Narodzenia. Poprzez tego rodzaju zajęcia, młodzież miała okazję sprawdzić swoje umiejętności językowe, które, z całą pewnością, teraz będzie chętniej doskonalić.
       

      Marlonowi jeszcze raz dziękujemy za poświęcony nam czas i zapraszamy ponownie do naszej szkoły!             

       
         GALERIA
       
       
       
       
       
       
       

                                                     

         Angielska Biology Lesson

       

      18 listopada br. w naszej szkole miała miejsce niecodzienna lekcja biologii, poprowadzona w języku angielskim. Na ten nietuzinkowy pomysł wpadły: pani Małgorzata Foik, ucząca biologii oraz anglistka Ilona Skiba, natomiast w roli królików doświadczalnych wystąpiła klasa II LO, w której zarówno biologia, jak i język angielski nauczane są w wymiarze rozszerzonym. Temat lekcji stanowiły rośliny okrytonasienne. Prezentacja multimedialna była w języku angielskim, natomiast treść lekcji podawana była na przemian w języku polskim i angielskim. Uczniowie mieli okazję zdobyć oceny z obydwu przedmiotów przez szybkie i prawidłowe wypełnienie kart pracy. Angielska Biology Lesson miała charakter lekcji otwartej, na którą zaproszona została dyrekcja szkoły oraz zainteresowani nauczyciele. Niewykluczone, że panie powtórzą ten eksperyment, ponieważ stanowił on dowód na to, że językiem można bawić się na wiele sposobów, bogacąc się o nowe wiadomości, także z innych dziedzin. 

       


       

                                      Discover Canada 2015

      14 listopada br. jedenaścioro uczniów naszej szkoły wzięło udział w II edycji ogólnopolskiego konkursu Discover Canada 2015. Test składał się z pytań dotyczących znajomości języka angielskiego oraz znajomości kultury, historii, geografii itp. Kanady. Poziom konkursu był bardzo wysoki, ale za rok bogatsi o tegoroczne doświadczenia i wiedzę ponownie wystartujemy w rywalizacji. Póki co czekamy na oficjalne wyniki i przygotowujemy się do kolejnego konkursu, dotyczącego znajomości krajów anglojęzycznych, który odbędzie się już we wtorek 2 grudnia. 

       

       


       

      Europejski Dzień Języków 2014

      II edycja w ZSZ nr 2 w Knurowie

       

      W nowym roku szkolnym 2014/15 zapraszamy wszystkich uczniów ZSZ nr 2 do wzięcia udziału
      w obchodach Europejskiego Dnia Języków w dniach 22 do 26 września 2014, które odbędą się w ramach tygodnia językowego po raz drugi w naszej szkole,

      Druga edycja nie będzie gorsza od poprzedniej. Obiecujemy nowe pomysły na ciekawe konkursy,
      a także możliwość przyłączenia się do imprezy w bardziej plastyczno-artystycznym wymiarze.

      Zgodnie z ideą, która przyświeca Europejskiemu Dniu Języków, chcemy włączyć się w światło wielojęzycznej Europy
      i promować na naszym szkolnym podwórku naukę języków oraz poznawanie innych kultur.

      Tegoroczna impreza jest zatytułowana „Everybody zusammmen! :)”, ponieważ pracujemy razem.

      A oto, co dla Was przygotowaliśmy:

      • Konkurs dla grup klasowych „Project T-SHIRT” , w ramach którego chcemy pobudzić Waszą kreatywność i zachęcić do stworzenia projektu prawdziwego t-shirt’a, który będzie prezentował idee Europejskiego Dnia Języków. (t-shirty do odbioru u wychowawców klas)

       

      • Akcja „Kod przyjaźni” – należy dostarczyć nauczycielom językowcom wykonane własnoręcznie plakaty zawierające pięć zwrotów lub wyrażeń, które w różnych językach Europy będą mogły być kojarzone z „Kodem przyjaźni”. (obowiązuje format A3)

       

      • Gra zespołowa „Mocni w gębie” – czekamy na zgłoszenia trzyosobowych drużyn klasowych, które staną ze sobą do rywalizacji językowej w obszarze trzech języków – polskiego, angielskiego oraz niemieckiego.

       

      • „ Pocztówka do mojego belfra” to ostatnia z propozycji dla Was od nas oraz okazja, aby w nietypowy sposób zasłużyć na piątkę!!! W dniach od 22 do 26 września należy zagłębić się w ciekawostki oficjalnej strony Europejskiego Dnia Języków edl.ecml.at i przesłać swojemu nauczycielowi z angielskiego lub niemieckiego e-pocztówkę. Warunek jest taki by tekst pozdrowień lub inna krótka i miła wiadomość napisana została po niemiecku do belfra z niemieckiego lub po angielsku do anglo-belfra. 

      (o adres mailowy poproś swojego belfra!!!)

       

   • brak danych
  • Kształcenie zawodowe praktyczne

   realizowane na warsztatach szkolnych
    • Pracownicy
    • Kochamy nasze dzieci, a one kochają naukę w naszej szkole
    • Zorientowani na sport
    • W zdrowym ciele, zdrowy duch!
    • Bogata biblioteka
    • Uczniowie posiadają dostęp do wszystkich zasobów w naszej bibliotece