• RAZEM BEZPIECZNIEJ

W ramach rządowego programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań „Razem bezpieczniej” nasza szkoła przystąpiła do organizacji „Ogólnopolskiego Głosu Profilaktyki” w ramach policyjnego programu „Profilaktyka a Ty”.

Pierwszy etap tegorocznej akcji miał miejsce 12 czerwca 2014 r. W tym dniu dla wybranych uczniów naszej szkoły odbyło się spotkanie prewencyjne z panem st. sierż. Krzysztofem Hoffmanem z Komendy Miejskiej w Knurowie. Na spotkaniu została podjęta dyskusja na następujące tematy: skutki zażywania substancji psychoaktywnych oraz przemoc rówieśnicza.

Drugi etap miał miejsce 16 czerwca 2014 r. – podczas długiej przerwy uczniowie wzięli udział w „minihappeningu”. Na korytarzu szkolnym zostały ustawione hasła przewodnie programu, które promują modę na życie bez uzależnień. Uczestnikom zostały wręczone pamiątkowe wlepki.

Klasa I bi i mgr Joanna Rapcia-Jemioło