• KLASY INTEGRACYJNE

BRANŻOWA SZKOŁA I STOPNIA

KLASY WIELOZAWODOWE  INTEGRACYJNE

opis klas wielozawodowych

Idea tych klas polega na maksymalnym włączeniu dzieci i młodzieży niepełnosprawnej w środowisko szkolne i stworzenie warunków umożliwiających im dorastanie i naukę w gronie zdrowych rówieśników.

Nie ma różnic w jakości nauczania, ale w sposobie.

W klasie integracyjnej pracuje bowiem dwóch nauczycieli. Pierwszy - przedmiotowy oraz pedagog wspomagający, którego zadaniem jest dostosowanie  form   i metod pracy  do  potrzeb
            i możliwości uczniów niepełnosprawnych.

Dzieci niepełnosprawne przychodzą do szkoły
            z orzeczeniem o potrzebie kształcenia specjalnego, które zawiera zalecenia do objęcia ich różnymi formami wspomagania.

Jedną z tych form jest rewalidacja, której celem jest usprawnianie zaburzonych funkcji rozwojowych
            i intelektualnych.

Współpracujemy  z  Rodzicami,  którzy  pragną  pomóc  swojemu  dziecku
                          (wskazówki do pracy w domu, literatura) oraz nauczycielami i pedagogami.

Klasy integracyjne liczą max 20 osób.

Uczniowie kształcą się w wielu zawodach:
            kucharz, cukiernik, piekarz, blacharz samochodowy, fryzjer, sprzedawca, monter sieci i urządzeń telekomunikacyjnych  itd…

Uczniowie uczą się wybranego zawodu realizując praktykę w wbranym zawodzie u rzemieślników oraz uczęszczając na kursy zawodowe, na które są oddelegowani przez szkołę.