• REGULAMINY

• REGULAMIN BIBLIOTEKI
          ZESPOŁU SZKÓŁ ZAWODOWYCH NR 2  W KNUROWIE

Z biblioteki mogą korzystać wszyscy uczniowie, nauczyciele i inni pracownicy szkoły.
          Zapisy odnawia się, co roku.

Korzystanie z biblioteki jest bezpłatne.

Dokonując zwrotów i wypożyczając książki należy podać swoje imię, nazwisko i klasę.

Korzystający z biblioteki zobowiązani są do dbałości o wypożyczone materiały.

W przypadku zniszczenia lub zagubienia książki lub innych materiałów czytelnik zobowiązany jest zwrócić taką samą pozycję, bądź inną wskazaną przez bibliotekarza.

Jednorazowo można wypożyczyć 3 książki na okres 1 miesiąca. Czas przedłużenia wypożyczeń należy uzgodnić z bibliotekarzem.

W bibliotece dostosowano pracę do potrzeb uczniów a w szczególności przez umożliwienie wypożyczania książek na okres ferii zimowych i letnich.

Księgozbiór podręczny udostępnia się prezencyjnie (na miejscu).

Ofiarowanie własnych książek oraz wysoka kultura czytelnicza jest uhonorowana pozytywną uwagą przekazaną wychowawcy klasy.

Czytelnicy opuszczający szkołę zobowiązani są do uregulowania wszelkich zaległości, czego potwierdzeniem jest wpis bibliotekarza na karcie obiegowej.

Na terenie biblioteki obowiązuje cisza.

Biblioteka i książki służą Tobie i Twoim kolegom. Szanuj je!!!

Biblioteka współpracuje z uczniami, nauczycielami i rodzicami oraz innymi bibliotekami.

Zasady korzystania ze stanowisk internetowych określa odrębny regulamin.

REGULAMIN INTERNETOWEGO CENTRUM INFORMACJI MULTIMEDIALNEJ

Czytelnia internetowa Zespołu  Szkół Zawodowych nr 2 w Knurowie udostępnia pracownikom i uczniom 3 stanowiska komputerowe z dostępem do Internetu.

Przy stanowisku komputerowym mogą znajdować się maksymalnie 3 osoby.

Komputery nie służą do gry, dlatego zabronione jest włączanie gier komputerowych..

ZASADY SZCZEGÓŁOWE:

Użytkownik ma obowiązek:

▪ Podporządkować się wszystkim zaleceniom bibliotekarza;

▪ Informować o wszelkim nieprawidłowym działaniu stanowisk komputerowych oraz o uszkodzeniach mechanicznych;

▪ Zapoznać się z Regulaminem Internetowego Centrum Informacji Multimedialnej, wpisać się do zeszytu osób korzystających z  komputera..

Użytkownikowi nie wolno:

▪ Uszkodzić lub narazić na uszkodzenie sprzęt komputerowy.

▪ Instalować jakiegokolwiek oprogramowania bez zgody bibliotekarza.

▪ Dokonywać zmian w konfiguracji oraz w plikach systemowych.

▪ Utrudniać pracy innym użytkownikom.

▪ Samowolnie włączać i wyłączać urządzeń z sieci elektrycznej.

▪ Przeszkadzać głośnym zachowaniem.

▪ Wprowadzać osób spoza szkoły.

W przypadku stwierdzenia naruszenia obowiązujących zasad bibliotekarz ma prawo do natychmiastowego przerwania pracy użytkownika.

Za wszelkie mechaniczne uszkodzenia sprzętu komputerowego i oprogramowania finansowo odpowiada użytkownik. Jeżeli jest niepełnoletni, wówczas odpowiedzialność ponoszą rodzice. Nie przestrzeganie regulaminu pociąga za sobą odpowiednie konsekwencje.