• Sukcesy

• Konkurs Nowatorska Elektryka
            wyróżnienie w konkursie ogólnopolskim
             25.10.2013 r. Łódź

W dniu 25 października 2013 r. odbyło się uroczyste wręczenie nagród w ogólnopolskim konkursie „Nowatorska Elektryka” organizowanym przez Akademię Chint. Zespół Szkół Zawodowych nr 2 w Knurowie zdobył wyróżnienie za pracę pod tytułem „Model systemu elektroenergetycznego”.
            Na uroczystościach w Łodzi, podsumowujących pierwszą edycję konkursu, szkołę reprezentowali: Dyrektor Szkoły Pani mgr Grażyna Dąbrowska, opiekun projektu Pan mgr inż. Krzysztof Szczepański, oraz Uczniowie Dawid Danowski i Kamil Madej z klasy 3TE.

Konkurs „Nowatorska elektryka” rozpoczął się 21 grudnia 2012 r.

Nasza Szkoła zgłosiła projekt, w którym zamierzaliśmy zasymulować współpracę elementów systemu elektroenergetycznego, symulującego urządzenie wytwarzające energię w konwencjonalnej elektrowni cieplnej, oraz fotoogniwa symulującego jedno ze źródeł energii odnawialnej. Do realizacji projektu zostali zgłoszeni uczniowie uczęszczający do klasy 3 TE kształcący się na kierunku technik elektryk : Dawid Bismor, Daniel Górka, Paweł Klimczak  i Kamil Madej. Poza wyżej wymienionymi należy podkreślić ogromny wkład i zaangażowanie pozostałych uczniów klasy 3 TE włożony w pomoc przy realizacji projektu. Wśród wyróżniających się uczniów należy wymienić: Dawida Danowskiego, Bartłomieja Janasa,  Przemysława Kolorz, Krzysztofa Kuśmierza, Bartłomieja Mikosa, Kamila Piosik, Dawida Somer, Sebastiana Szendzielorz i Przemysława Widera.

Po ocenieniu projektu przez jury konkursu praca Zespołu Szkół Zawodowych numer 2 w Knurowie zdobyła wyróżnienie w pierwszej edycji ogólnopolskiego konkursu „Nowatorska elektryka”. Jest to o tyle cenna nagroda, gdyż jury nagrodziło jedynie pięć projektów spośród 11 nadesłanych prac.