• Bieg powiatowy

     • BIEG POWIATOWY

     •  


      27-29.04.2018 r.

      26 Bieg Powiatowy – Cämmerswalde

      W ramach współpracy Powiatu Gliwickiego z Powiatem Mittelsachsen zostaliśmy zaproszeni na nasz już dziewiąty bieg sztafetowy do Niemiec. W piątek 27 kwietnia wyjechaliśmy na zawody.
       

      Zakwaterowani zostaliśmy w schronisku młodzieżowym DJH Jugendherberge Sayda. W sobotę po śniadaniu i grze w kręgle, udaliśmy się na miejsce startu. Po zgłoszeniu w biurze zawodów i rozgrzewce, czekaliśmy na start naszego pierwszego zawodnika. Sztafeta składała się z ośmiu uczniów szkół Powiatu gliwickiego.

      1. 5,6 km Grzegorz Bremora ZS im. Marii Konopnickiej/20.08
      2. 3,5 km Bartłomiej Małecki ZS im. I.J Paderewskiego/14.58
      3. 1,8 km Dominik Moździerz ZSZ nr 2/06.30
      4. 5,6 km Szymon Piechula ZS im. Marii Konopnickiej/24.44
      5. 3,5 km Sebastian Wieczorkiewicz ZSZ nr 2/15.56
      6. 1,8 km Aleksander Bralich ZS im. I.J Paderewskiego/07.10
      7. 5,6 km Patryk Grzegorzyca ZS im. I.J Paderewskiego/25.06
      8. 3,5 km Patryk Kowaliszyn ZSZ nr 2/14.21
      9. Rezerwowy zawodnik: Kevin Truss ZS im. Marii Konopnickiej

       

      Łączny dystans, jaki miały do pokonania sztafety to 30.09 km. W sportowych zmaganiach towarzyszył nam Starosta Powiatu Gliwickiego, Waldemar Dombek. Opiekę nad chłopcami sprawowała również Sylwia Lenek nauczyciel języka niemieckiego z Zespołu Szkół im. Marii Konopnickiej z Pyskowic. Ostatecznie na 75 sztafet zajęliśmy wysokie 3 miejsce, w kategorii młodzików 1 miejsce, a w kategorii zaproszonych gości 2 miejsce! Uczniowie "zgarnęli” trzy kolory medali. To jak do tej pory największy sukces w biegu sztafetowym w Niemczech.

      Po rozdaniu nagród, udaliśmy się na wspólną kolacje, w ciągu której nie ustawały rozmowy dotyczące naszego sportowego sukcesu. Po dniu wrażeń, nadszedł ostatni dzień. Wizyta w kościele ewangeliscko-luterańskim w Neuhausen. Przejazd do Schwartenberg (przepiękny widok na Góry Rudawy z najwyższym szczytem Powiatu i widokiem na Neuhausen). Wizyta w 1 Europejskim Muzeum Dziadka do Orzechów, i Muzeum Technicznym ,,Stara Fabryka Krzeseł”. Przejazd do zapory Rauschenbach – przejście przez zaporę. Przed wyjazdem, zjedliśmy wspólny obiad, pożegnaliśmy się z naszymi niemieckimi przyjaciółmi i ruszyliśmy w drogę do Polski. To był wspaniały czas spędzony z młodzieżą i jej sportowymi osiągnięciami.

      Gratuluję chłopcy wyniku i jestem z Was bardzo dumna!
      Opiekun: mgr Monika Wróbel


      28-30.04.2017 r. 
      25 Bieg Powiatowy – Mittweida  

      Jesteśmy po ósmym biegu powiatowym w Niemczech. 
      Jak zawsze, wróciliśmy  zadowoleni z osiągnięć sztafety chłopców!

      W tym roku sztafeta zrobiła w sumie 30,3km., w czasie 2:00:27. Dystanse jakie pokonywano w sztafecie to 5,4 km, 3,5 km, i 1,8 km. Nasi uczniowie w klasyfikacji ogólnej na 109 sztafet  zajęli siódme miejsce oraz pierwsze w klasyfikacji młodzieżowej.  Sztafeta Delegacji Powiatu Gliwickiego z Naszym Starostą, Panem Waldemarem Dombkiem wywalczyła tort. W sztafecie brali udział również nauczyciele wychowania fizycznego z Pyskowic oraz Knurowa.

      Uczniowie, którzy brali udział w sztafecie:  Knurów – Krzysztof Żeno, Piotr Kalisz, Patryk Śliwiński, Mateusz Wrażeń, Patryk Grzegorzyca, Kamil Garbacik, Pyskowice-Grzegorz Bremora, Denis Broncel, Szymon Wrzeciono.

      Opiekunowie – mgr Monika Wróbel oraz mgr Sylwia Lenek.

      Gratulujemy i widzimy się za rok


      BIEGI SZTAFETOWE W POWIECIE MITTELSACHSEN - NIEMCY

      Od 29 kwietnia do 1 maja 2016 r. delegacja Powiatu Gliwickiego, na czele ze starostą gliwickim Waldemarem Dombkiem przebywała w partnerskim Powiecie Mittelsachsen w Niemczech-Frauenstein.
       

      Sztafeta składająca się z uczniów Zespołu Szkół im. I. J. Paderewskiego i Zespołu Szkół Zawodowych nr 2 w Knurowie oraz Zespołu Szkół im. M. Konopnickiej w Pyskowicach już po raz siódmy uczestniczyła w biegu. 30 kwietnia na starcie stawiło się 86 zespołów, a reprezentacja Powiatu Gliwickiego w składzie Kamil Garbacik (4,6 km), Mateusz Hajbura (3,2 km), Mateusz Szydło (1,8 km), Denis Broncel (4,6 km), Maciej Dzindzio (3,2 km), Michał Godula (1,8 km), Grzegorz Bremora (4,6 km) i Piotr Kalisz (3,2 km) po bardzo wymagającym biegu na 27 km z czasem 1:59:32 h  uplasowała się na czwartym miejscu w klasyfikacji ogólnej i drugim miejscu w klasyfikacji gości. Jest to olbrzymi sukces i najwyższe z zajętych dotychczas miejsc przez reprezentację Powiatu Gliwickiego w historii Biegu Powiatowego  Mittelsachsen.

      Od zeszłego roku w biegu tym uczestniczy również sztafeta składająca się z przedstawicieli powiatów partnerskich powiatu Mittelsachsen. W tym roku wystartowali w niej na 3,2 km radny Powiatu Gliwickiego Wilhelm Krywalski i na 1,8 km Monika Wróbel – nauczyciel wf.

      Reprezentacji biegaczy-amatorów towarzyszyli w wyjeździe do Powiatu Mittelsachsen Jacek Zarzycki z Zarządu Powiatu Gliwickiego, radny Stanisław Rudzki,  Grażyna Dąbrowska – dyrektor Zespołu Szkół Zawodowych nr 2 w Knurowie, Sylwia Lenek – opiekunka grupy, nauczycielka w ZSMK w Pyskowicach i Szymon Wrzeciono – uczeń ZSMK i rezerwowy reprezentacji.

      1 maja delegacja uczestniczyła w spotkaniu z przedstawicielami Powiatu Mittelsachsen oraz reprezentacjami partnerskich powiatów Calw i Starnberg.

      Opiekun i uczestnik biegu: p. Monika Wróbel
       

      GALERIA

         

       

      23 Bieg Powiatu Mittelsachsen – Roßwein 24.04-26.04.2015r.

      To już nasz szósty wyjazd do Niemiec na biegi sztafetowe w Powiecie Mittelsachsen. Wyjechaliśmy na naszą sportową przygodę w piątek rano. Na miejscu w Schronisku Młodzieżowym Falkenhain – Mittweida byliśmy wieczorem. Po rozpakowaniu się w naszych domkach, udaliśmy się na wspólną kolacje. Chwila oddechu i czas na pierwsze przygotowanie taktyczne do sobotniego biegu. Po ustaleniu kolejności zawodników w sztafecie,  trening i mała zabawa biegowa.

      W sobotę przyjechaliśmy wcześniej na stadion w  Roßwein, aby zapoznać się z trasą biegu. Po rozgrzewce czekaliśmy już na strzał startowy i bieg naszego pierwszego zawodnika..

      Nasza sztafeta:

      TRASA

      IMIĘ I NAZWISKO

      CZAS

      1.5,5 km

      Artur Davtyan ZSZ nr 2 Knurów

      21.49.8

      2.2,7 km

      Przemek Burliga ZS im. Paderewski

      10.00.6

      3.1,5 km

      Michał Godula ZSZ nr 2 Knurów

      5.15.1

      4.5,5 km

      Tomasz Skwarek ZS Pyskowice

      25.53.6

      5.2,7 km

      Filip Szydło ZS im. Paderewski

      10.28.0

      6.1,5 km

      Daniel Galiński ZS im. Paderewski

      5.55.5

      7.5,5 km

      Kamil Borysów ZS Pyskowice

      24.01.9

      8.2,7 km

      Piotr Kalisz ZSZ nr 2 Knurów

      9.29.4

      Zawodnik Rezerwowy

      Daniel Mazurek ZS Pyskowice

       

      CZAS ŁĄCZNY SZTAFETY

      -

      01.52.54.2

       

      Na 88 sztafet, nasi chłopcy zajęli szczęśliwe 7 miejsce !
      Chłopcy dali z siebie wszytko, ale chcą poprawić swoje czasy i za rok zająć wyższe miejsce..

      Trzymam was za słowo – Pani Monika Wróbel

      W niedziele,  kończąc nasz wyjazd do Niemiec, zostaliśmy zaproszeni na zwiedzanie Klasztoru Buch w Leisnig  oraz wspólny obiad,
      jeszcze wspólne zdjęcie i szczęśliwy powrót do domu. 

      Dziękuje za wspólny weekend.    Opiekun – mgr Monika Wróbel

         Galeria

      22 Bieg Powiatowy - Hainichen 25. 04. – 27. 04. 2014 r.

      W ramach współpracy Powiatu Gliwickiego z Powiatem Mittelsachsen zostaliśmy zaproszeni na nasz  piąty bieg sztafetowy do Niemiec. W piątek 25 kwietnia o godzinie 11.15 wyjechaliśmy na zawody , by dotrzeć na miejsce o  18.15. Zakwaterowani byliśmy w schronisku młodzieżowym Falkenhein, gdzie byliśmy już za pierwszym razem. Po wspólnej kolacji, poszliśmy  na spacer, następnie udaliśmy się na odpoczynek do naszych domków. Ostatnie uzgodnienia taktyczne  i dobranoc, do jutra.. .
      W sobotę po śniadaniu i chwili czasu dla siebie, udaliśmy się do rynku w Hainichen- miejsca startu.
      Po zgłoszeniu w biurze zawodów i rozgrzewce czekaliśmy już tylko na strzał startowy do biegu.
      O 13.30 wystartował  pierwszy zawodnik. Sztafeta składała się z ośmiu uczniów szkół Powiatu gliwickiego. Naszą szkołę reprezentowali: Emil Jakubowski z kl. III LO- trzeci raz w tych zawodach, Łukasz Hyła z kl. III LO oraz Michał Godula z kl. I Tem. Zawodnicy mieli do pokonania następujące dystanse:  5,0 km,  3,5 km,  1,3 km,  5,0 km, 3,5 km, 1,3 km,  5,0 km, 3,5 km. Łączny dystans
      jaki miały do pokonania sztafety to 28,1 km.

                  W sportowych zmaganiach towarzyszyli nam Wicestarosta Powiatu Gliwickiego Waldemar Dombek, Członek Zarządu Powiatu Sławomir Adamczyk oraz Sylwia Lenek nauczyciel języka niemieckiego z Zespołu Szkół im. Marii Konopnickiej z Pyskowic. Ostatecznie na 92 sztafety zajęliśmy 7 miejsce, tak jak w zeszłym roku. Trzeba przyznać, że uczniowie dali z siebie wszystko, pobiegli na swoje sto procent !. Po rozdaniu nagród, udaliśmy się na biesiadowanie przy grillu, wszystko było delicious. Zmęczeni, ale szczęśliwi, jeszcze długo rozmawialiśmy na temat biegu, tak niewiele nam brakuje do miejsca na podium, może za rok, jak  będziemy więcej biegali…
      Po dniu wrażeń, nadszedł ostatni dzień. Wycieczka do Kriebstein, okazała się również nagrodą.
       Rejs statkiem po zaporze Kriebstein był znakomitym czasem na refleksje i odpoczynek po zawodach. Przed wyjazdem, zjedliśmy wspólny obiad, pożegnaliśmy się z naszymi niemieckimi przyjaciółmi  i ruszyliśmy w drogę powrotną do Polski. To nie był stracony czas, to nie byli przypadkowi uczniowie, to była  przyjemność być na tak wielkiej imprezie sportowej. Nasi uczniowie znowu pokazali, że są prawdziwymi sportowcami.

      Gratuluję wyniku !!!

        Monika Wróbel

      21 Bieg Powiatowy w mieście Frankenberg  (26.04.2013r - 28.04. 2013 r.)

      W piątek o godzinie 11.15 wyjechaliśmy na nasz już czwarty bieg do Powiatu partnerskiego Mittelsachsen.
      W koszarach Wettiner-Frankenberg  byliśmy koło godziny 18.30. Po wspólnej kolacji i rozpakowaniu bagaży,  postanowiliśmy poznać bliżej teren wojskowy oraz miasto. W sobotę po śniadaniu wyjechaliśmy na Sp.-platz ,,Jahnkampfbahn” . Zgłosiliśmy się w biurze zawodów oraz odebraliśmy naszą pałeczkę sztafetową z numerem 73. Po rozgrzewce czekaliśmy już tylko na wystrzał startowy starosty powiatu Mittelsachsen, aby rozpocząć nasz bieg. Do biegu zgłosiło się 85 sztafet z różnych regionów Niemiec. Każda sztafeta składała się z ośmiu zawodników, którzy pokonywali odpowiednio dystans:  4,6km., 3,1km., 1,2km.,4,6km., 3,1km., 1,2km., 4,6km., 3,1km. Naszą drużynę reprezentowali uczniowie Szkół Ponadgimnazjalnych, gdzie organem prowadzącym jest Starostwo Powiatowe w Gliwicach, które również gościło we Frankenbergu.

      Nasza drużyna i w tym roku nie zawiodła, uplasowała się na wysokim 7 miejscu. Jest to  najlepszy wynik jaki dotychczas udało nam się uzyskać w tych zawodach.

      W klasyfikacji zaproszeni goście zajęliśmy 2 miejsce oraz  jako Urząd
      najwyższe 1 miejsce . Wszyscy byliśmy zadowoleni z biegu i wyniku naszych chłopców. Zespół Szkół Zawodowych nr 2 w Knurowie reprezentowali: Emil Jakubowski z kl. II LO oraz Jarosław Skrzypa
       z kl III G. Po wyczerpującym  i trochę deszczowym dniu, wróciliśmy do koszar  na wspólne grillowanie. W niedzielę pojechaliśmy na wycieczkę do zamku Augustusburg. Po zwiedzeniu zabytków,  zjedliśmy obiad i wyruszyliśmy do domu. Mimo, że  pogoda nam w tym roku nie dopisała, a warunki atmosferyczne utrudniały bieg, uczniowie pokazali siłę charakteru i waleczność na stadionie. Zadowoleni i dumni z siebie wróciliśmy do Polski.

      Opiekun drużyny: mgr Monika Wróbel 

      20 BIEG POWIATOWY – FREIBERG 28.04.2012 r.

      27.04-29.04.2012r. uczniowie szkół powiatowych wyjechali do Niemiec na zawody w biegu sztafetowym. W tym roku zakwaterowani byliśmy w Centrum Szkół Zawodowych we Freibergu-Zug. Po przyjeździe udaliśmy się wszyscy na wspólną kolacje a następnie na spacer po mieście. W sobotę po śniadaniu udaliśmy się na ,,Platz der Einheit” we Freibergu. Bieg zaczynał się o dopiero o 13.30, więc  korzystając z czasu jaki jeszcze mieliśmy ,zapoznaliśmy się z trasami biegu. W biegu startowało 82 sztafety, każda z nich chciała pobiec jak najlepiej i zdobyć pierwsze miejsce.

      Nasz upór i sportowa walka pozwoliły zająć wysokie dziewiąte miejsce. W tym roku udało nam się zająć dwa pierwsze miejsca w kategorii gości zaproszonych oraz jako urząd-firma. W tych kategoriach startowało dziesięć drużyn. Cieszyliśmy się z zajęcia tych dwóch pierwszych miejsc. Naszą szkołę reprezentowali Emil Jakubowski z I LO oraz Dawid Kostrubała z klasy Iwa. Pogoda nam dopisała było słonecznie  i ciepło. Po uroczystym zakończeniu zawodów  i wręczeniu nagród wróciliśmy na kolacje. Zadowoleni z biegu  i opaleni  słońcem wspólnie spędziliśmy wieczór. W niedziele mieliśmy zaplanowane zwiedzanie zabytkowej kopalni we Freibergu. Ubrani w ochronną odzież, odpowiednie buty i kask na głowę ze światełkiem zjechaliśmy na dół kopalni. Po długim spacerze korytarzami kopalni doszliśmy do sztolni (Wilhelmstolln), gdzie zjedliśmy wspólny obiad. Pożegnaliśmy się z drużynami zaproszonymi na bieg oraz władzami starostwa, które gościło nas u siebie. Na miejscu byliśmy wieczorem, ale pełni wrażeń  i chęci na wspólny wyjazd za rok.

      Opiekun – mgr Monika Wróbel

      19 Bieg Powiatowy w mieście Döbeln  (29.04.2011r. - 01.05. 2011r.)

      W piątek o godzinie 10.00 wyjechaliśmy na nasz drugi bieg do Powiatu partnerskiego Mittelsachsen.
      W ośrodku  Ferienwohnung Freizeitzentrum Töpelwinkel Ziegra-Knobelsdorf byliśmy koło godziny 18.00. Zapoznaliśmy się z ośrodkiem oraz rozpakowaliśmy nasze bagaże. Po wspólnej kolacji wolny czas spędzaliśmy na boisku grając w piłkę nożną, traktując to jako rozgrzewkę przed sobotnimi zawodami. Omawialiśmy także sprawy organizacyjne i taktykę jutrzejszego biegu. W sobotę po śniadaniu i zajęciach rekreacyjnych z tenisa stołowego wyjechaliśmy na Lok-Stadion Döbeln. Zgłosiliśmy się w biurze zawodów oraz odebraliśmy naszą pałeczkę sztafetową z numerem 60.
      Po rozgrzewce czekaliśmy już tylko na wystrzał startowy starosty powiatu Mittelsachsen, aby rozpocząć sportową rywalizację. Do biegu zgłosiło się 85 sztafet z różnych regionów Niemiec. Każda sztafeta składała się z ośmiu zawodników, którzy pokonywali odpowiednio dystans:  5km., 3km., 1,6km., 5km., 3km., 1,6km., 5km., 3km. Naszą drużynę reprezentowali uczniowie Szkół Ponadgimnazjalnych, gdzie organem prowadzącym jest Starostwo Powiatowe w Gliwicach, które również gościło w Döbeln.

       Nasza drużyna i w tym roku nie zawiodła, uplasowała się na wysokim 8 miejscu, powtarzając wynik z ubiegłego roku. Wszyscy byliśmy zadowoleni z biegu i wyniku Naszych chłopców. Zespół Szkół Zawodowych nr 2 w Knurowie reprezentowali: Paweł Jarzyna z kl. Itg oraz Michał Majewski z kl Itgh. Niespodzianką było zajęcie 1 miejsca w kategorii gości, którzy zostali zaproszeni na ten bieg. Otrzymaliśmy puchar i nagrody oraz zasłużone gratulacje. Uśmiechnięci i zadowoleni wracaliśmy do ośrodka na kolację. Przed wspólnym grillowaniem czekała Nas jeszcze jedna atrakcja , wspinaczka na ściankę pod opieką instruktorów. Przydała się znajomość języków (niemiecki i angielski). Chłopcy do końca pokazali wolę walki i dzielnie wspinali się na samą górę ścianki. Po wyczerpującym dniu  udaliśmy się na zasłużony odpoczynek. W niedzielę pojechaliśmy na wycieczkę do zamku Mildenstein, po zwiedzeniu zabytków architektury romańskiej zjedliśmy obiad w jednej z komnat zamku. Dopisała Nam piękna pogoda, więc wyjazd należy zaliczyć do bardzo udanych. W słońcu i dobrych nastrojach wróciliśmy do Polski.

      Opiekun drużyny: mgr Monika Wróbel

      18 Bieg Powiatowy 23-25 kwietnia 2010 roku – Niemcy

      Nasz wyjazd zaczął się od zbiórki o godz. 930 pod Starostwem Powiatowymw Gliwicach, około godziny 1000 wyjechaliśmy do Niemiec. W Falkenhain/Mittweida byliśmy o godzinie 1600. Zakwaterowani zostaliśmy w schronisku młodzieżowym Falkenhain, domki Bungalow. Po zapoznaniu się z obiektem, w którym mieszkaliśmy, udaliśmy się na kolacje do gospody schroniska młodzieżowego. Pomimo długiej trasy jaką pokonaliśmy, Nasza młodzież miała jeszcze siłę na aktywne spędzenie wolnego czasu. Po wyczerpującym wieczorze udaliśmy się do kwater.

      W sobotę przywitała nas słoneczna pogoda. Udaliśmy się na śniadanie a następnie wyjechaliśmy na Stadion Massanei w Waldheim. Po zgłoszeniu Naszej drużyny czekaliśmy na rozpoczęcie zawodów.  W zawodach brały udział dwie drużyny z Polski (jedna z miasta Gliwice oraz druga jako drużyna z Powiatu Gliwickiego). Bieg rozpoczął się o godzinie
      1330, w słońcu i pocie czoła czekaliśmy na zakończenie sztafety. Niespodzianką dla niemieckiej publiczności było zdobycie pierwszego miejsca przez klub z Polski – Piast Gliwice. Nasza drużyna pokazała wolę walki i uplasowała się na wysokim 8 miejscu. Warto podkreślić, że w biegu sztafetowym startowało 85 drużyn. Po zakończeniu zawodów nastąpiła uroczysta ceremonia wręczenia nagród. Otrzymaliśmy pamiątkowe koszulki, oraz dyplom. Wracając do naszych domków nie opuszczał nas dobry humor. Na zakończenie tak wspaniałego dnia odbyło się wspólne świętowanie  przy grillu.

      W niedzielę mieliśmy zaplanowane zwiedzanie zamku Kriebstein. Podziwialiśmy piękne, zabytkowe mury zamku. Po części kulturalnej udaliśmy się na wspólny obiad ,,Seeterrassen Kriebsteiein”. Piękna pogoda i ciepła atmosfera jaka panowała w trakcie całego wyjazdu, sprawiła, że ciężko było się pożegnać i wyjeżdżać do Polski. Na miejscu byliśmy późnym wieczorem, ale wszyscy byliśmy zadowoleni i pełni wrażeń z Naszego wyjazdu.

      Wyniki i ogólna klasyfikacja biegu sztafetowego

      8 miejsce - Powiat Gliwice

      1. Krzysztof Dziadek (trasa 5km, czas: 14.00) ZSZ nr 2
      2. Sebastian Cieślik (trasa 3km, czas: 13.22) Technikum nr 1
      3. Sandra Stępak (trasa 1.3km, czas: 4.16) Piast Gliwice, Gimn. nr 11 G-ce
      4. Jakub Pytlan (trasa 5km, czas: 16.09) ZS Pyskowice
      5. Wojciech Bylak (trasa 3km, czas: 12.34) LO
      6. Michał Tlołka (trasa 1.3km, czas: 3.56) ZSZ nr 2
      7. Sebastian Śmiałek (trasa 5km, czas: 14.29) ZS Pyskowice
      8. Szymon Pawlik (trasa 3km, czas: 11.19)  LO

      Czas łączny biegu: 1.30.09.7

      1 miejsce – Miasto Gliwice (klub Piast Gliwice)

      1. Trasa 5km. - czas: 12.19
      2. Trasa 3km. - czas: 11.47
      3. Trasa 1.3km. - czas: 3.48
      4. Trasa 5km. - czas: 13.32
      5. Trasa 3km. - czas: 11.15
      6. Trasa 1.3km. - czas: 3.48
      7. Trasa 5km. - czas: 12.44
      8. Trasa 3km. - czas: 10.16

      Czas łączny biegu: 1.19.30.2

      Czas ogólny sztafet od miejsca pierwszego do ósmego:

      1. 19.30.02  Miasto Gliwice
      2. 1.21.16.4
      3. 1.22.01.0
      4. 1.22.48.8
      5. 1.24.11.8
      6. 1.26.38.3
      7. 1.27.33.3
      8. 1.30.09.7  Powiat Gliwice

      WielU sukcesów sportowych oraz radości z uprawiania sportu dla uczestników biegu

      Życzy Pani Monika Wróbel

       

   • brak danych
  • Kształcenie zawodowe praktyczne

   realizowane na warsztatach szkolnych
    • Pracownicy
    • Kochamy nasze dzieci, a one kochają naukę w naszej szkole
    • Zorientowani na sport
    • W zdrowym ciele, zdrowy duch!
    • Bogata biblioteka
    • Uczniowie posiadają dostęp do wszystkich zasobów w naszej bibliotece