TECHNIK GRAFIKI I POLIGRAFII CYFROWEJ
Do nauki na tym kierunku zapraszamy również osoby z niepełnosprawnością ruchową.

Technik grafiki i poligrafii cyfrowej zajmuje się przygotowywaniem materiałów do drukowania. Obsługuje różnego rodzaju programy graficzne oraz typowe programy do składu komputerowego.
Z dostarczonych materiałów w postaci tekstu, wykresów, fotografii, tabel wykonuje za pomocą sprzętu komputerowego obróbkę materiałów graficznych. Wykonuje i publikuje internetowe projekty multimedialne w tym bannery, buttony oraz strony internetowe.

Technik grafiki i poligrafii cyfrowej jest obecny niemal w każdej agencji reklamowej, we wszystkich firmach wydawniczych oraz drukarniach cyfrowych. Od jego umiejętności zależy bowiem ostateczny wygląd bannerów internetowych, design stron internetowych, ulotek, gazet, czasopism kolorowych oraz książek.

W ramach procesu kształcenie uczniowie tego kierunku nabywają umiejętności z zakresu grafiki 2D oraz modelowania i drukowania 3D.

W naszym technikum  uczniowie z kierunku technik grafiki i poligrafii cyfrowej
uczą się na legalnym, pełnym oprogramowaniu najnowszego pakietu Adobe CC w tym:

• Photoshop CC
• Illustrator CC

• InDesign CC
i inne oraz pakiet COREL Draw GraphicSuite X5

Znalezione obrazy dla zapytania adobeZnalezione obrazy dla zapytania adobe phZnalezione obrazy dla zapytania ai adobe Znalezione obrazy dla zapytania acrobat  Znalezione obrazy dla zapytania lr adobe

Znalezione obrazy dla zapytania corel logoZnalezione obrazy dla zapytania blender logo 3d

KWALIFIKACJE ZAWODOWE

AU.54. Przygotowywanie oraz wykonywanie prac graficznych i publikacji cyfrowych
AU.55. Drukowanie cyfrowe i obróbka druków

Każda kwalifikacja kończy się egzaminem państwowym i wydaniem świadectwa o ukończeniu kwalifikacji w ramach zawodu.

Uczniowie w trakcie nauki mają możliwość nawiązywania kontaktów z pracodawcami współpracującymi ze szkołą i podejmowania pracy zarobkowej.

PERSPEKTYWY ZAWODOWE

Absolwenci mogą podjąć pracę w:
• studiach graficznych
• agencjach reklamowo-wydawniczych
• własnej firmie świadczącej usługi z zakresu grafiki komputerowej
• drukarniach
• firmach zajmujących się obsługą marketingową innych przedsiębiorstw