• WOLONTARIAT

• 17,18.05.2019r.

XI Knurowskie Dni Integracji

W 17 maja w ramach XI Knurowskich Dni Integracji odbyła się kolejna już IV edycja Integracyjnego Przeglądu Talentów. Uczniowie liceum o profilu mundurowym i kosmetycznym zaprezentowali Zumbę. Integracja była w 100% zrealizowana. Dziękujemy za zaproszenie.

W sobotę 18 maja odbył się festyn z okazji XI Knurowskich Dni Integracji. Zespół Szkół Zawodowych nr 2 w Knurowie włączył się do organizacji. Wystawiliśmy stanowisko gdzie uczennice klasy o profilu technik grafik malowały dzieciom buzie. Natomiast uczennice klasy branżowej uczące się w kierunku fryzjer czesały dzieciom fryzury. Nie zabrakło również uczniów liceum mundurowego, którzy zaprezentowali musztrę oraz jako wolontariusze pomogli w zbiórce na rzecz Aleksandra Steca.

GALERIA

• Zespół Szkół Zawodowych nr 2 w Knurowie wraz z Wolontariuszami  którego opiekunem jest Pani Dominika Kozubek, przyłączyła się do akcji zbierania drobiazgów dla pacjentów oddziałów onkologicznych. Rzeczy można przynosić do szkoły do pojemnika obok dyżurki przy wejściu do szkoły.

Kilka słów o samej akcji: Dziewczyny, które same zmagają się lub są po leczeniu choroby nowotworowej, postanowiły  rozweselić oddziały onkologiczne i chociaż na chwilę dać trochę radości. Wpadły na pomysł zbiórki kolorowych apaszek, korali, biżuterii, cieni do powiek, szminek itp. Każda kobieta ma coś w swojej szafie czego już nie używa i chce to oddać innej potrzebującej kobiecie. Zbiórki zaczęły się od znajomych, a teraz akcja nabrała takiego rozmachu , ponieważ ilość pacjentów jest tak ogromna , że zbiórki wśród znajomych nie są wystarczające.

Dlatego dziewczyny zwracają się do szkół, przedszkoli, urzędów o pomoc w zbiórkach. Co zbierają ? Dla pań: biżuterię, apaszki, peruki onkologiczne, NOWE kosmetyki.Dla panów: NOWE skarpety, maszynki do golenia, kosmetyki, krawaty, NOWE lub UŻYWANE książki.
                Nie dajemy rzeczy zniszczonych, brudnych, których sami nie chcielibyśmy dostać.  Przydadzą się też małe świeczki- tealighty i każda ilość celofanu do pakowania. Dziewczyny nie dostają na to żadnych pieniędzy od żadnych organizacji. Wszystko to robią z własnych środków i darów od ludzi, którzy dostarczają paczki. Paczki trafią na oddziały onkologiczne Instytutu Onkologii w Gliwicach, oddziału onkologicznego w Knurowie, Onkologię na Ceglanej w Katowicach.

Zbiórka potrwa do końca listopada. Paczki muszą zostać zapakowane i od 10 grudnia wyruszają do nowych właścicieli.

• Dnia 18 października 2018 roku odbyła się wycieczka wolontariuszy na Ranczo do Proboszowic. W miłej atmosferze i blisko natury spędziliśmy miło czas. Od 22 października nasi wolontariusze rozpoczynają akcję w Ośrodku Matki Bożej Uzdrowienia Chorych w Knurowie. Życzymy wyrwałości. Wasza pomoc jest bezcenna. Opiekun: p. D. Kozubek.

Inauguracja WOLONTARIATU

26 września odbyło się spotkanie ochotników z naszej szkoły na wolontariat w Ośrodku Matki Bożej Uzdrowienia Chorych w Knurowie. Opiekun: p. D. Kozubek