• TECHNIKARIA 2018

• 06.01.2023 19:18

Na tegoroczne Technikaria przybyli zaproszeni goście:

Pan Prodziekan ds. Kształcenia i szkoleń na Wydziale Górnictwa i Geologii Politechniki Śląskiej w Gliwicach dr inż. Sergiusz Boron, Pan dr inż. Bosława Ziębowicz pracownik Wudziału Mechaniczno Technologicznego Politechniki Śląskiej w Gliwicach, Pan Bogusław Szyguła oraz przedstawiciele WST w Katowicach.

• W programie TECHNIKARIÓW oprócz przemówień zaproszonych gości m.in. był konkurs umiejętności zawodowych uczniów klas pierwszych o tytuł "Najlepszych adeptów zawodowych", konkurs wiedzy ogólnotechnicznej "TECH-MIX", konkurs sportowy o tytuł "Najszybszych zawodowców".

Dla uczniów klasy I kształcących się w zawodzie technik górnictwa podziemnego p. Bogusław Szyguła poprowadził ceremonię przyjmowania nowicjuszy do stanu górniczego tzw. "Skok przez skórę".

Decyzją nauczycieli przedmiotów zawodowych wyróżnienia otrzymali:

Tytuł "Najlepszego zawodowca z branży elektrycznej" otrzymał Dawid Przychodni z klasy IV TEM.

Tytuł "Najlepszego zawodowca z branży graficznej" otrzymał Wiktoria Szadkowska z klasy II TGE.

Tytuł "Najlepszego zawodowca z branży mechanicznej" otrzymał Szymon Pawlik z klasy II m.

dodatkowe wyróżnienie:

"Za wytrwałość i dokładność w wykonywanych pracach praktycznych" otrzymała Laura Kowalczyk z klasy IIm.

Nagrodę motywującą do poprawy "Niedościgłego wśród elektryków" otrzymał Łukasz Bem z klasy III T EM z prośbą o poprawę frekwencji szczególnie na zajęciach zawodowych.

Tytuł "Najlepszych adeptów zawodowych" wygrali uczniowie kierunku TECHNIK ELEKTRYK z klasy I Te.

Tytuł "Najszybszych zawodowców" wygrali uczniowie kierunku TECHNIK GÓRNICTWA PODZIEMNEGO z klasy I T.

W czasie obchodów Dnia Technika była możliwość zapoznania się z ofertami uczelni wyższych oraz można było również skosztować swoiskich wypieków.

A tak wyglądały przygotowania do TECHNIKARIÓW ;)