• GRAFIKA 2D i 3D

• GRAFIKA 3D

GRAFIKA 3D

grafika trójwymiarowa, dziedzina grafiki komputerowej zajmująca się głównie wizualizacją obiektów trójwymiarowych.

Modelowanie 3D

Proces tworzenia i modyfikacji obiektów trójwymiarowych za pomocą specjalizowanego programu komputerowego, zwanego modelerem. Modeler dostarcza zestawu niezbędnych narzędzi, a także często zbioru podstawowych figur (w j. ang. primitives), np. prostopadłościanów, kul, torusów i innych, które można wykorzystać od razu przy budowaniu obiektów.

Modelowanie 3D umożliwia inwestorom zrozumienie zamierzeń projektantów, wykonawcom oszczędza problemów z realizacją, a przyszłym nabywcom ukazuje zalety danego wyrobu. Dzięki modelom 3D możemy „stawiać czoła” większym wyzwaniom projektowym i spełniać coraz wyższe oczekiwania wobec produktu końcowego.

Drukowanie 3D

Drukowanie w trzech wymiarach jest możliwe do wykonania od roku 1984, a opatentowane zostało w 1986 r.
            Profesjonalne i specjalistyczne drukarki 3D (duże i drogie) stosowane były już w latach 90. – np. BMW zakupiło pierwszą drukarkę 3D drukującą z żywic światłoutwardzalnych w technologii SLA w 1990 roku, a rok później zaprezentowało pierwszą wydrukowaną część do swojego auta. Prototyp pierwszej domowej drukarki 3D powstał w 2006 roku, a kolejne modele drukarek były tworzone z myślą o łatwym i tanim eksploatowaniu tych urządzeń. Na obecną chwilę (2017 r.) obserwuje się dynamiczny wzrost liczby drukarek 3D do powszechnego użytku, samych urządzeń o różnych typach konstrukcji, przeróżnych metod druku (przyrostowa, spiekania laserowego itp.) i ogromnej liczby materiałów d
            o wykonywania druku (wosk syntetyczny, żywice, proszki gipsowe, proszki metali, tworzywa sztuczne itp).

Przy pomocy drukarki 3D można wytworzyć:

• gotowe produkty z tworzywa sztucznego;
            • rzeczy, do których produkcji można wykorzystać topliwe materiały;
            • części do innych przedmiotów;
            • prototypy urządzeń;
            • wszelkiego rodzaju formy.

• Kształcenie zawodowe praktyczne

realizowane na warsztatach szkolnych
        • Pracownicy
        • Kochamy nasze dzieci, a one kochają naukę w naszej szkole
        • Zorientowani na sport
        • W zdrowym ciele, zdrowy duch!
        • Bogata biblioteka
        • Uczniowie posiadają dostęp do wszystkich zasobów w naszej bibliotece