• „Druk 3D –nowoczesna technika wytwarzania”

• 8 grudnia młodzież kształcąca się w klasach technikum: technik elektryk, technik mechanik, technik spawalnictwa oraz technik grafiki i poligrafii cyfrowej, jak również szkoły branżowej w zawodach: ślusarz, mechanik-monter maszyn i urządzeń oraz elektryk wzięła udział w Technikariach, które zostały zorganizowane, jak w poprzednich latach, z inicjatywy nauczycieli przedmiotów zawodowych. Tegoroczne hasło brzmiało: „Druk 3D –nowoczesna technika wytwarzania”

Swoją obecnością zaszczycili nas goście, m.in. Członek Zarządu Powiatu Gliwickiego - p. Józef Kruczek, Naczelnik Wydziału Edukacji, Kultury, Sportu i Spraw Społecznych Powiatu Gliwickiego p. Anetta Krzemińska, Prezes Zarządu firmy „Haldex” - p.Bogdan Leśniowski oraz pan dyrektor Czesław Wilczak.

Technologię druku 3D, zastosowanie tej technologii w różnych branżach oraz zagadnienia związane z modelowaniem 3D w bardzo interesujący sposób przedstawili uczniowie technikum.

W czasie spotkania uczestnicy mieli możliwość śledzenia procesu drukowania 3D oraz zapoznali się z metodą wykonywania nadruków na różnego rodzaju materiałach.

Tradycyjnie już, nauczyciele przedmiotów zawodowych przyznali wyróżnienia i nagrody „Najlepszy zawodowiec” uczniom wyróżniającym się pod względem umiejętności praktycznych w poszczególnych zawodach.

Przygotowano również konkursy wiedzy i umiejętności technicznych. Pierwszy, ogólnotechniczny, dotyczył wiedzy teoretycznej, w drugim natomiast uczniowie klas pierwszych sprawdzili swoje umiejętności praktyczne. Zwycięzcom w konkursach serdecznie gratulujemy!

• Prelekcje prowadzone przez pracowników Powiatowego Urzędu Pracy w Gliwicach

• W poniedziałek 28 listopada w naszej szkole odbyły się prelekcje prowadzone przez pracowników Powiatowego Urzędu Pracy w Gliwicach. Wzięło w nich udział pięć klas. Tematyka spotkań dotyczyła zawodów przyszłości oraz poruszania się na rynku pracy. Uczniowie dowiedzieli się także, czym zajmuje się urząd i kto może skorzystać z jego usług. Dziękujemy za spotkanie i zapraszamy ponownie!