• Otwarcie wirtualnej strzelnicy

• „Kochajcie ojczystą ziemię. Kochajcie swoją świętą wiarę i tradycję własnego Narodu. Wyrośnijcie na ludzi honoru, zawsze wierni uznanym przez siebie najwyższym wartościom, którym trzeba służyć całym swoim życiem”

Witold Pilecki słowa te skierował do swoich dzieci. Dzisiaj my, jako szkoła, kierujemy je do naszych uczniów, aby nosili w sobie serce do Ojczyzny i byli wierni swoim zasadom.

W naszej szkole odbyła się dzisiaj uroczystość otwarcia wirtualnej strzelnicy. Powiat Gliwicki pozyskał 160 000 zł dofinansowania ze środków Ministra Obrony Narodowej na jej utworzenie. Pozostała kwota 40 000 zł (20%) pochodzi z budżetu Powiatu Gliwickiego. Strzelnica typu „Pojedynek”, to system strzelecki działający w wirtualnej rzeczywistości. Uczy posługiwania się bronią, celności, obserwacji i refleksu. Umożliwia treningi indywidualne i grupowe.

Powstanie tej strzelnicy to dopełnienie wszystkich szkolnych działań związanych z obronnością i szerzeniem patriotyzmu. Od 2010 roku w liceum działa profil mundurowy, a od tego roku szkolnego Oddział Przygotowania Wojskowego. Szkolenie uczniów odbywa się zarówno w szkole jak i w patronackiej jednostce – 13 Śląskiej Brygadzie Obrony Terytorialnej.  27 listopada 2023 r. z rąk Śląskiego Kuratora Oświaty Pani Urszuli Bauer pani dyrektor Monika Ziółkowska odebrała dla naszego liceum certyfikat SZKOŁY PATRIOTÓW🇵🇱

Dzisiejszy dzień to także oddanie hołdu rotmistrzowi Witoldowi Pileckiemu, ponieważ właśnie tę postać młodzież wybrała sobie jako wzór do naśladowania i w związku z tym poświęcamy naszą strzelnicę jego pamięci.

W naszej uroczystości wzięło udział wielu znamienitych gości. Wstęgę otwierającą strzelnicę przecięli: Starosta Gliwicki Włodzimierz Gwiżdż, Szef Wojskowego Centrum Rekrutacji ppłk Piotr Tadeusiak, Główny specjalista ds. obronnych Kuratorium Oświaty w Katowicach ppłk rez. Wacław Wójcik.