• Społeczność szkolna zdecydowała!

• W dniach od 22 do 24 marca nasza społeczność szkolna wybierała kandydata na patrona liceum, technikum i szkoły branżowej. Szkolna Komisja Wyborcza po przeliczeniu głosów uczniów, rodziców i pracowników szkoły ustaliła, że kandydatem na naszego patrona zostaje Mikołaj Kopernik. Mamy już za sobą pierwszy krok. O dalszym przebiegu procedury wyboru będziemy informować na bieżąco.

• Władze JSW S.A. i Powiat Gliwicki zdecydowały o kontynuowaniu

• współpracy w zakresie edukacji w naszej szkole. Już od sześciu lat absolwenci kierunków związanych z górnictwem z Zespołu Szkół Zawodowych nr 2 w Knurowie mają zapewnioną pracę w Jastrzębskiej Spółce Węglowej. Władze spółki i Powiatu Gliwickiego zdecydowały o kontynuowaniu współpracy. Zawarte właśnie porozumienie dotyczy uczniów, którzy naukę rozpoczną we wrześniu. Oprócz gwarancji zatrudnienia obejmuje ono również praktyczną naukę zawodu w kopalniach JSW.

• Nowy międzynarodowy projekt  "Generacja V4"
            • Nowy międzynarodowy projekt "Generacja V4"

• W Zespole Szkół Zawodowych nr 2 w Knurowie rusza nowy międzynarodowy projekt. "Generacja V4" to mikrogrant wymiany młodzieży w wieku 14-30 lat. Realizowany będzie w pierwszym półroczu 2023 roku. Zakres tematyczny projektu to wspólne korzenie Polaków i Czechów - Piastowie i święty Wojciech. ​​​​​​​​​​​​​

W ramach realizacji projektu zaplanowano zajęcia z historii, języka angielskiego i geografii oraz dwa trzydniowe wyjazdy. Pierwszy z nich to wycieczka do Pragi, która odbędzie się na początku kwietnia. Oprócz zwiedzania miejsc zabytkowych odwiedzimy również szkołę - Smíchovská střední průmyslová škola a gymnázium, która jest naszym partnerem w projekcie. Drugi wyjazd, który planujemy zrealizować w maju to zwiedzenie szlaku Piastów - odwiedzimy Biskupin, Gniezno i Poznań. Uczestnicy projektu to po 15 uczniów i uczennic z naszej szkoły oraz szkoły w Czechach, wszyscy z klas technikum w zawodzie technik grafiki i poligrafii cyfrowej. Warto dodać,że uczestnicy nie ponoszą żadnych kosztów. Wszystko finansowane jest ze środków Międzynarodowego Funduszu Wyszehradzkiego. Wartość projektu i dofinansowania to 10 000 EUR. Językiem wiodącym projektu jest język angielski. Koordynatorem projektu jest pani Anna Kur, w realizacji projektu bierze udział także pani Anna Kocyba. Nadzór merytoryczny w związku z tematyką projektu pełni pani Marta Asłanowicz.