• Zielona pracownia!

• Konkurs „Zielona Pracownia_Projekt’2023” skierowany był do szkół podstawowych i średnich z terenu województwa śląskiego, a jego przedmiotem było utworzenie projektu szkolnej pracowni na potrzeby nauk przyrodniczych, biologicznych, ekologicznych, geograficznych, geologicznych czy chemiczno-fizycznych.

Wczoraj na Zamku w Ogrodzieńcu odbyła się uroczystość rozstrzygnięcia konkursu, podczas której dyrektor Zespołu Szkół Zawodowych nr 2 w Knurowie, Monika Ziółkowska w towarzystwie Adama Wojtowicza, wicestarosty gliwickiego, otrzymała dyplom potwierdzający przyznanie dofinansowania. Szkołę dumnie reprezentowali również uczniowie i nauczycielka biologii pani Małgorzata Foik. Szkolna Ekopracownia będzie nazywała się „Zielono mi” - będzie naprawdę zielono i klimatycznie. Efekt zostanie osiągnięty poprzez trójwymiarową tapetę lasu deszczowego, zielone rolety z efektem kropli oraz akwaria z rybami i terraria ze zwierzętami. Przedłużeniem trójwymiarowej fototapety będą rośliny doniczkowe. Nowe meble, pomoce dydaktyczne oraz stanowiska mikroskopowe uprzyjemnią naukę uczniom.