• "Szkoła Patriotów"

• Wczoraj, 27 listopada na gali w Szkole Muzycznej im. W. Kilara w Katowicach, nasza Pani Dyrektor, Monika Ziółkowska, odebrała certyfikat „Szkoła Patriotów”.

Jest to honorowy tytuł, który nadaje Śląskie Kuratorium Oświaty. Do kapituły projektu wpłynęły aż 222 sprawozdania z całego Śląska, które przedstawiały działalność w zakresie szerzenia idei patriotyzmu szkół i przedszkoli.

Nasze sprawozdanie zawierało opis działań klas mundurowych - uroczyste ślubowania w Dzień Niepodległości, poligony, udziały w mszach polowych, wolontariat, ale przede wszystkim mieliśmy możliwość przedstawienia sylwetki żołnierza Armii Krajowej, który doświadczył opresji ze strony systemu komunistycznego.

Jesteśmy dumni z uhonorowania nas certyfikatem „Szkoła Patriotów” i dziękujemy kapitule projektu za ten zaszczyt.

• Obchody Dnia Niepodległości

• Obchody Dnia Niepodległości z udziałem uczniów klas mundurowych i ratowniczych naszej szkoły. Salwa honorowa oraz po raz pierwszy uroczyste ślubowanie klasy Oddziału Przygotowania Wojskowego pod pomnikiem Powstańców Śląskich w Knurowie z udziałem starosty, władz miasta i mieszkańców powiatu gliwickiego.

• Piknik militarny

• W ramach obchodów dnia niepodległości w Knurowie odbył się PIKNIK MILITARNY z udziałem naszej szkoły. Oprócz musztry paradnej, którą zaprezentowała klasa mundurowa ogromnym zainteresowaniem cieszyło się nasze stoisko za sprawą loterii militarnej, gdzie wylosować można było gadżety w technologii 3D wykonane przez naszych grafików.