• Bieg powiatowy

     • 26-28.04.2019 r. 27 Bieg Powiatowy – Heinlichen

     • W ramach współpracy Powiatu Gliwickiego z Powiatem Mittelsachsen zostaliśmy zaproszeni na nasz już DZIESIĄTY bieg sztafetowy do Niemiec. 

      5,0 km Patryk Orylski ZS im. I.J Paderewskiego/18.08

      3,5 km Kacper Materla ZS im. Marii Konopnickiej /15.00

      1,3 km Tomasz Gontarewicz ZS im. I.J Paderewskiego/04.31

      5,0 km Jakub Wołas ZS im. Marii Konopnickiej/20.17

      3,5 km  Aleksander Bralich ZS im. I.J Paderewskiego/16.23

      1,3 km Patryk Kowaliszyn ZSZ nr 2/04.39

      5,0 km Daniel Sleziona ZSZ nr 2/19.20

      3,5 km Dominik Moździerz ZSZ nr 2/13.23

      CZAS SZTAFETY: 1.52.24/29,4 KM

      Rezerwowy zawodnik:  Dawid Kępka ZS im. Marii Konopnickiej

      Ostatecznie na 80 sztafet zajęliśmy 4 miejsce, w kategorii młodzików 2 miejsce, a w kategorii zaproszonych gości 2 miejsce.

      Dalej utrzymujemy wysoki poziom !!!

      Opiekę nad sztafetą sprawowała również Sylwia Lenek, nauczyciel z ZS im. Marii Konopnickiej.

       

      Gratuluję chłopcy wyniku i widzimy się za rok...

      Opiekun: mgr Monika Wróbel

     • BIEG POWIATOWY

     • 27-29.04.2018 r.

      26 Bieg Powiatowy – Cämmerswalde 


      W ramach współpracy Powiatu Gliwickiego z Powiatem Mittelsachsen zostaliśmy zaproszeni na nasz już dziewiąty bieg sztafetowy do Niemiec. W piątek 27 kwietnia wyjechaliśmy na zawody.
       

      Zakwaterowani zostaliśmy w schronisku młodzieżowym DJH Jugendherberge Sayda. W sobotę po śniadaniu i grze w kręgle, udaliśmy się na miejsce startu. Po zgłoszeniu w biurze zawodów i rozgrzewce, czekaliśmy na start naszego pierwszego zawodnika. Sztafeta składała się z ośmiu uczniów szkół Powiatu gliwickiego.

      1. 5,6 km Grzegorz Bremora ZS im. Marii Konopnickiej/20.08
      2. 3,5 km Bartłomiej Małecki ZS im. I.J Paderewskiego/14.58
      3. 1,8 km Dominik Moździerz ZSZ nr 2/06.30
      4. 5,6 km Szymon Piechula ZS im. Marii Konopnickiej/24.44
      5. 3,5 km Sebastian Wieczorkiewicz ZSZ nr 2/15.56
      6. 1,8 km Aleksander Bralich ZS im. I.J Paderewskiego/07.10
      7. 5,6 km Patryk Grzegorzyca ZS im. I.J Paderewskiego/25.06
      8. 3,5 km Patryk Kowaliszyn ZSZ nr 2/14.21
      9. Rezerwowy zawodnik: Kevin Truss ZS im. Marii Konopnickiej

       

      Łączny dystans, jaki miały do pokonania sztafety to 30.09 km. W sportowych zmaganiach towarzyszył nam Starosta Powiatu Gliwickiego, Waldemar Dombek. Opiekę nad chłopcami sprawowała również Sylwia Lenek nauczyciel języka niemieckiego z Zespołu Szkół im. Marii Konopnickiej z Pyskowic. Ostatecznie na 75 sztafet zajęliśmy wysokie 3 miejsce, w kategorii młodzików 1 miejsce, a w kategorii zaproszonych gości 2 miejsce! Uczniowie "zgarnęli” trzy kolory medali. To jak do tej pory największy sukces w biegu sztafetowym w Niemczech.

      Po rozdaniu nagród, udaliśmy się na wspólną kolacje, w ciągu której nie ustawały rozmowy dotyczące naszego sportowego sukcesu. Po dniu wrażeń, nadszedł ostatni dzień. Wizyta w kościele ewangeliscko-luterańskim w Neuhausen. Przejazd do Schwartenberg (przepiękny widok na Góry Rudawy z najwyższym szczytem Powiatu i widokiem na Neuhausen). Wizyta w 1 Europejskim Muzeum Dziadka do Orzechów, i Muzeum Technicznym ,,Stara Fabryka Krzeseł”. Przejazd do zapory Rauschenbach – przejście przez zaporę. Przed wyjazdem, zjedliśmy wspólny obiad, pożegnaliśmy się z naszymi niemieckimi przyjaciółmi i ruszyliśmy w drogę do Polski. To był wspaniały czas spędzony z młodzieżą i jej sportowymi osiągnięciami.

      Gratuluję chłopcy wyniku i jestem z Was bardzo dumna!
      Opiekun: mgr Monika Wróbel


      28-30.04.2017 r. 
      25 Bieg Powiatowy – Mittweida  

      Jesteśmy po ósmym biegu powiatowym w Niemczech. 
      Jak zawsze, wróciliśmy  zadowoleni z osiągnięć sztafety chłopców!

      W tym roku sztafeta zrobiła w sumie 30,3km., w czasie 2:00:27. Dystanse jakie pokonywano w sztafecie to 5,4 km, 3,5 km, i 1,8 km. Nasi uczniowie w klasyfikacji ogólnej na 109 sztafet  zajęli siódme miejsce oraz pierwsze w klasyfikacji młodzieżowej.  Sztafeta Delegacji Powiatu Gliwickiego z Naszym Starostą, Panem Waldemarem Dombkiem wywalczyła tort. W sztafecie brali udział również nauczyciele wychowania fizycznego z Pyskowic oraz Knurowa.

      Uczniowie, którzy brali udział w sztafecie:  Knurów – Krzysztof Żeno, Piotr Kalisz, Patryk Śliwiński, Mateusz Wrażeń, Patryk Grzegorzyca, Kamil Garbacik, Pyskowice-Grzegorz Bremora, Denis Broncel, Szymon Wrzeciono.

      Opiekunowie – mgr Monika Wróbel oraz mgr Sylwia Lenek.

      Gratulujemy i widzimy się za rok


      BIEGI SZTAFETOWE W POWIECIE MITTELSACHSEN - NIEMCY

      Od 29 kwietnia do 1 maja 2016 r. delegacja Powiatu Gliwickiego, na czele ze starostą gliwickim Waldemarem Dombkiem przebywała w partnerskim Powiecie Mittelsachsen w Niemczech-Frauenstein.
       

      Sztafeta składająca się z uczniów Zespołu Szkół im. I. J. Paderewskiego i Zespołu Szkół Zawodowych nr 2 w Knurowie oraz Zespołu Szkół im. M. Konopnickiej w Pyskowicach już po raz siódmy uczestniczyła w biegu. 30 kwietnia na starcie stawiło się 86 zespołów, a reprezentacja Powiatu Gliwickiego w składzie Kamil Garbacik (4,6 km), Mateusz Hajbura (3,2 km), Mateusz Szydło (1,8 km), Denis Broncel (4,6 km), Maciej Dzindzio (3,2 km), Michał Godula (1,8 km), Grzegorz Bremora (4,6 km) i Piotr Kalisz (3,2 km) po bardzo wymagającym biegu na 27 km z czasem 1:59:32 h  uplasowała się na czwartym miejscu w klasyfikacji ogólnej i drugim miejscu w klasyfikacji gości. Jest to olbrzymi sukces i najwyższe z zajętych dotychczas miejsc przez reprezentację Powiatu Gliwickiego w historii Biegu Powiatowego  Mittelsachsen.

      Od zeszłego roku w biegu tym uczestniczy również sztafeta składająca się z przedstawicieli powiatów partnerskich powiatu Mittelsachsen. W tym roku wystartowali w niej na 3,2 km radny Powiatu Gliwickiego Wilhelm Krywalski i na 1,8 km Monika Wróbel – nauczyciel wf.

      Reprezentacji biegaczy-amatorów towarzyszyli w wyjeździe do Powiatu Mittelsachsen Jacek Zarzycki z Zarządu Powiatu Gliwickiego, radny Stanisław Rudzki,  Grażyna Dąbrowska – dyrektor Zespołu Szkół Zawodowych nr 2 w Knurowie, Sylwia Lenek – opiekunka grupy, nauczycielka w ZSMK w Pyskowicach i Szymon Wrzeciono – uczeń ZSMK i rezerwowy reprezentacji.

      1 maja delegacja uczestniczyła w spotkaniu z przedstawicielami Powiatu Mittelsachsen oraz reprezentacjami partnerskich powiatów Calw i Starnberg.

      Opiekun i uczestnik biegu: p. Monika Wróbel
       

      GALERIA

         

       

      23 Bieg Powiatu Mittelsachsen – Roßwein 24.04-26.04.2015r.

      To już nasz szósty wyjazd do Niemiec na biegi sztafetowe w Powiecie Mittelsachsen. Wyjechaliśmy na naszą sportową przygodę w piątek rano. Na miejscu w Schronisku Młodzieżowym Falkenhain – Mittweida byliśmy wieczorem. Po rozpakowaniu się w naszych domkach, udaliśmy się na wspólną kolacje. Chwila oddechu i czas na pierwsze przygotowanie taktyczne do sobotniego biegu. Po ustaleniu kolejności zawodników w sztafecie,  trening i mała zabawa biegowa.

      W sobotę przyjechaliśmy wcześniej na stadion w  Roßwein, aby zapoznać się z trasą biegu. Po rozgrzewce czekaliśmy już na strzał startowy i bieg naszego pierwszego zawodnika..

      Nasza sztafeta:

      TRASA

      IMIĘ I NAZWISKO

      CZAS

      1.5,5 km

      Artur Davtyan ZSZ nr 2 Knurów

      21.49.8

      2.2,7 km

      Przemek Burliga ZS im. Paderewski

      10.00.6

      3.1,5 km

      Michał Godula ZSZ nr 2 Knurów

      5.15.1

      4.5,5 km

      Tomasz Skwarek ZS Pyskowice

      25.53.6

      5.2,7 km

      Filip Szydło ZS im. Paderewski

      10.28.0

      6.1,5 km

      Daniel Galiński ZS im. Paderewski

      5.55.5

      7.5,5 km

      Kamil Borysów ZS Pyskowice

      24.01.9

      8.2,7 km

      Piotr Kalisz ZSZ nr 2 Knurów

      9.29.4

      Zawodnik Rezerwowy

      Daniel Mazurek ZS Pyskowice

       

      CZAS ŁĄCZNY SZTAFETY

      -

      01.52.54.2

       

      Na 88 sztafet, nasi chłopcy zajęli szczęśliwe 7 miejsce !
      Chłopcy dali z siebie wszytko, ale chcą poprawić swoje czasy i za rok zająć wyższe miejsce..

      Trzymam was za słowo – Pani Monika Wróbel

      W niedziele,  kończąc nasz wyjazd do Niemiec, zostaliśmy zaproszeni na zwiedzanie Klasztoru Buch w Leisnig  oraz wspólny obiad,
      jeszcze wspólne zdjęcie i szczęśliwy powrót do domu. 

      Dziękuje za wspólny weekend.    Opiekun – mgr Monika Wróbel

         Galeria

       

   • brak danych