• Współpraca

Nawiązano m.in. współpracę z:

Klubem Sportowym SPARTAN w Knurowie
            p. Sławomir Tokarz

Ochotniczym Szwadronem 3 Pułku Ułanów Śląskich
            dowódca: rtm. kaw. och. Zbigniew Kamczyk Godowski

Gliwicką Wyższą Szkołą Przedsiębiorczości

W ramach tej współpracy uczniowie ukończyli m.in. kurs polskiego języka migowego na poziomie A1, będą także kontynuować tę naukę w ramach projektu UE na poziomie A2.
            Uczestniczą w różnorodnych wydarzeniach z życia uczelni np. w wykładzie „Współczesne zagrożenia terroryzmem” czy też Dniach Otwartych uczelni. Są również wizytówką naszej szkoły na materiałach reklamowych GWSP.

Wojskową Komendą Uzupełnień w Gliwicach

której to komendant ppłk. Roman Nowogrocki pełni honorowy patronat nad klasami mundurowymi. Regularnie uczniowie spotykają się z przedstawicielem WKU w sprawach rekrutacji do służby wojskowej.

Wyższą Szkołą Bezpieczeństwa w Gliwicach

przedstawiciele tej uczelni na bieżąco informują uczniów o ofercie edukacyjnej ( siedmiu z tegorocznych absolwentów kontynuuje tam naukę)

Szkołą Policji w Katowicach