SOWY ' 2015   WYRÓŻNIENIE PREZYDENTA MIASTA KNUROWA

Wyróżnienie dla drużyn sportowych naszej szkoły oraz i ich opiekunów za sukcesy na poziomie wojewódzkim.
W tenisie stołowym dla p. Mariusza Łukaszczuka oraz w piłce ręcznej dla p. Dominiki Kozubek i p. Mariusza Łukaszczuka.

Wyróżnienie otrzymała rownież Drużyna Musztry Paradnej  pod opieką p. Sławomira Tokarza.

Serdecznie gratulujemy!!!

Turniej Tenisa Stołowego Szkół Górniczych

25.03.2014r.  Radlin

Reprezentacja naszej szkoły zdobyła II miejsce  w  Turnieju Tenisa Stołowego Szkół Górniczych o Puchar Starosty Powiatu Wodzisławskiego w Radlinie.

Skład reprezentacji:  Patryk Plaskaty, Szymon Wosnitzka, Marcin Kowalski

Indywidualnie nasi zawodnicy zajęli następujące miejsca:
    Szymon Wosnitzka     miejsce III

Patryk Plaskaty           miejsce V
    Marcin Kowalski         miejsce IX
co w kwalifikacji generalnej dało 73 punkty i pozwoliło zająć II miejsce w całym turnieju.
W turnieju udział wzięło 10 drużyn ze szkół ponadgimnazjalnych kształcących młodzież na kierunkach górniczych.
Opiekę sprawował p. Mariusz Łukaszczuk.

Konkurs Nowatorska Elektryka
 wyróżnienie w konkursie ogólnopolskim
 25.10.2013r.   Łódź

W dniu 25 października 2013 r. odbyło się uroczyste wręczenie nagród w ogólnopolskim konkursie „Nowatorska Elektryka” organizowanym przez Akademię Chint. Zespół Szkół Zawodowych nr 2 w Knurowie zdobył wyróżnienie za pracę pod tytułem „Model systemu elektroenergetycznego”.
Na uroczystościach w Łodzi, podsumowujących pierwszą edycję konkursu, szkołę reprezentowali: Dyrektor Szkoły Pani mgr Grażyna Dąbrowska, opiekun projektu Pan mgr inż. Krzysztof Szczepański, oraz Uczniowie Dawid Danowski i Kamil Madej z klasy 3TE.

Konkurs „Nowatorska elektryka” rozpoczął się 21 grudnia 2012 r.

Nasza Szkoła zgłosiła projekt, w którym zamierzaliśmy zasymulować współpracę elementów systemu elektroenergetycznego, symulującego urządzenie wytwarzające energię w konwencjonalnej elektrowni cieplnej, oraz fotoogniwa symulującego jedno ze źródeł energii odnawialnej. Do realizacji projektu zostali zgłoszeni uczniowie uczęszczający do klasy 3 TE kształcący się na kierunku technik elektryk : Dawid Bismor, Daniel Górka, Paweł Klimczak  i Kamil Madej. Poza wyżej wymienionymi należy podkreślić ogromny wkład i zaangażowanie pozostałych uczniów klasy 3 TE włożony w pomoc przy realizacji projektu. Wśród wyróżniających się uczniów należy wymienić: Dawida Danowskiego, Bartłomieja Janasa,  Przemysława Kolorz, Krzysztofa Kuśmierza, Bartłomieja Mikosa, Kamila Piosik, Dawida Somer, Sebastiana Szendzielorz i Przemysława Widera.

Po ocenieniu projektu przez jury konkursu praca Zespołu Szkół Zawodowych numer 2 w Knurowie zdobyła wyróżnienie w pierwszej edycji ogólnopolskiego konkursu „Nowatorska elektryka”. Jest to o tyle cenna nagroda, gdyż jury nagrodziło jedynie pięć projektów spośród 11 nadesłanych prac.

Międzyszkolny Turniej "INTEGRACJA 2012"
 2012r.​  Srebrna Góra

Centrum Turystyki Niekonwencjonalnej ogłosiło wyniki międzyszkolnego turnieju "INTEGRACJA 2012", w którym brały udział klasy szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z całej Polski. Uczniowie I klasy mundurowej podczas wycieczki do Srebrnej Góry, brali udział w tym turnieju. Klasa musiała wykazać się wiedzą, odwagą, zręcznością, koncentracją i cierpliwością, a także umiejętnością działania w grupie.

MEDAL  60 - lecia WYDZIAŁU GÓRNICTWA I GEOLOGII  POLITECHNIKI ŚLĄSKIEJ

w Gliwicach