- Kształcenie zawodowe w Powiecie Gliwickim zgodne z potrzebami transformacji regionu
- Edukacja dostępna dla każdego w liceach Powiatu Gliwickiego
- Staże na dobry start dla uczniów szkół Powiatu Gliwickiego
- Zawodowo przez Europę
- Dobre wykształcenie – lepsza praca BIS
- Grafika cyfrowa inwestycją w przyszłość
- Rozbudowa i modernizacja bazy dydaktycznej do praktycznej nauki zawodu wraz z niwelowaniem barier architektonicznych w Zespole Szkół Zawodowych nr 2 w Knurowie
- DOBRE WYKSZTAŁCENIE - LEPSZA PRACA
- KORONA w szkołach specjalnych i ponadgimnazjalnych powiatu gliwickiego
- MAM ZAWÓD - MAM PRACĘ W REGIONIE
- START, CZYLI SZKOŁA TWÓRCZA, ATRAKCYJNA, ROZWIJAJĄCA TALENTY
Zawodowo przez Europę
Zespół Szkół Zawodowych nr 2 w Knurowie po raz pierwszy uzyskał dotację z Unii Europejskiej na realizację projektu w ramach działania KA122- Krótkoterminowe projekty mobilności dla kadry i osób uczących się - „Zawodowo przez Europę”.
Projekt rozpoczął się procesem rekrutacji w oparciu o zatwierdzony przez Radę Rodziców regulamin, a następnie będzie obejmował przygotowanie kulturowo-językowe, pedagogiczne, z zakresu doradztwa zawodowego oraz mobilność grupy – trzytygodniowy staż zagraniczny w formie praktyki zawodowej zorganizowany w renomowanych hiszpańskich przedsiębiorstwach branżowych w Maladze. Podsumowaniem projektu będzie upowszechnienie rezultatów w społeczności szkolnej, lokalnej i zagranicznej oraz w mediach.
Naszym partnerem w projekcie jest firma z wieloletnim doświadczeniem w realizacji staży zawodowych euroMind.
Projektem objętych zostanie 30 uczniów technikum klas drugich, trzecich i czwartych w zawodach: technik grafiki i poligrafii cyfrowej, technik elektryk, technik mechanik i technik spawalnictwa.
Główny cel projektu to nabycie i rozwój wiedzy oraz kluczowych praktycznych umiejętności uczniów w obszarze kształcenia zawodowego oraz ukazanie ich znaczenia dla przyszłego sukcesu zawodowego poprzez umożliwienie zdobycia i formalnego uznania jak największej liczby kompetencji zawodowych, językowych i organizacyjnych – niemożliwych do osiągnięcia w formalnym cyklu nauczania.
Projekt pozwoli na: zdobycie doświadczeń zawodowych w nowym środowisku pracy, doskonalenie umiejętności, przygotowanie do zakładania własnych firm na rynku europejskim, konfrontacji posiadanej wiedzy teoretycznej z praktyką stosowaną w zagranicznych firmach zatrudnienia na europejskim rynku pracy, realizację zagadnień objętych programem kształcenia praktycznego na poziomie europejskim, a w szczególności poznanie nowych trendów i porównanie ich z technologią stosowaną w polskich zakładach,
poszerzenie europejskich wzorców kulturowych, tradycji, rozwój postaw prospołecznych, budowanie świadomości kulturowej, szacunku dla odmiennych norm społecznych, poznanie sposobów radzenia ze stresem, rozwiązywanie konfliktów w zespole, naukę zachowań asertywnych.
Termin realizacji: 18 grudnia 2023 -17 grudnia 2024
Planowany termin stażu: 15 września 2024 - 5 października 2024
Dofinansowanie projektu to 392 316,32 PLN
Projekt jest finansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego Plus (EFS+) w podziale: 82,52% środki europejskie i 17,48 środki krajowe.