• TECHNIK SPAWALNICTWA już od września 2021!

• Kształcenie praktyczne będzie realizowane w ramach współpracy z zakładem HALDEX S.A.

Technik spawalnictwa to specjalista poszukiwany na rynku pracy, przygotowany do wykonywania połączeń spawanych różnymi metodami: spawanie w osłonie gazów ochronnych MIG/MAG, TIG, spawanie gazowe, spawanie elektryczne, cięcie plazmowe i in. Zajmuje się projektowaniem połączeń konstrukcyjnych oraz części maszyn z wykorzystaniem oprogramowania typu CAD/CAM. Dokonuje oceny złączy spawanych, naprawy i konserwacji elementów maszyn, urządzeń i narzędzi. Obsługuje urządzenia kontrolno-pomiarowe, nadzoruje przebieg wytwarzania konstrukcji spawanych.

Uczniowie Technikum kierunku technik spawalnictwa mogą uzyskać certyfikaty, uprawnienia w róznych metodach spawalniczych.

Nauka w zawodzie trwa 5 lat.

Szkoła podjęłą działania w celu wzbogacenia wyposażenia szkoły o nowoczesną pracownię komputerową oraz pracownię techniczną dla uczniów tego kierunku.

Nasz partner to m. in.: Zakład Remontowy Knurów - FOCH