• AKTUALNOŚCI

      • TECHNIK SPAWALNICTWA już od września 2021!

      • Kształcenie praktyczne będzie realizowane w ramach współpracy z zakładem HALDEX S.A.

       Technik spawalnictwa to specjalista poszukiwany na rynku pracy, przygotowany do wykonywania połączeń spawanych różnymi metodami: spawanie w osłonie gazów ochronnych MIG/MAG, TIG, spawanie gazowe, spawanie elektryczne, cięcie plazmowe i in. Zajmuje się projektowaniem połączeń konstrukcyjnych oraz części maszyn z wykorzystaniem oprogramowania typu CAD/CAM. Dokonuje oceny złączy spawanych, naprawy i konserwacji elementów maszyn, urządzeń i narzędzi. Obsługuje urządzenia kontrolno-pomiarowe, nadzoruje przebieg wytwarzania konstrukcji spawanych.

       Uczniowie Technikum kierunku technik spawalnictwa mogą uzyskać certyfikaty, uprawnienia w róznych metodach spawalniczych.

       Nauka w zawodzie trwa 5 lat.

       Szkoła podjęłą działania w celu wzbogacenia wyposażenia szkoły o nowoczesną pracownię komputerową oraz pracownię techniczną dla uczniów tego kierunku.

       Nasz partner to m. in.: Zakład Remontowy Knurów - FOCH 

      •  „Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa” 

      •  OTRZYMALIŚMY  WSPARCIE FINANSOWE W RAMACH  „Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa”. Realizacją projektu w naszej szkole zajmuje się p. Wanda Dybska

        LIST OTWARTY DO RODZICOW.pdf

       „Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa” jest uchwalonym przez Radę Ministrów programem wieloletnim na lata 2016-2020, w celu poprawy stanu czytelnictwa w Polsce poprzez wzmacnianie roli bibliotek publicznych, szkolnych i pedagogicznych jako lokalnych ośrodków życia społecznego stanowiących centrum dostępu do kultury i wiedzy.

       Priorytet 3:
       rozwijanie zainteresowań uczniów przez promowanie i wspieranie rozwoju czytelnictwa wśród dzieci  i młodzieży, w tym zakup nowości wydawniczych
       Cel główny:
       Uatrakcyjnienie księgozbiorów bibliotek szkolnych i pedagogicznych oraz wzmocnienie potencjału i roli bibliotek szkolnych i pedagogicznych.         szczegółowe informacje

      • Targi Druku 3D

      • Graficy z naszego technikum wzięli dziś udział w Targach Druku 3D zorganizowanych w Kielcach. Warto dodać, że są to jedyne targi technologi 3D w Europie Wschodniej. Młodzież uczestniczyła w pokazach najnowocześniejszego sprzętu: drukarek i skanerów 3D oraz maszyn do obróbki wydruków. Wycieczka możliwa była dzięki uczestniczeniu młodzieży naszej szkoły w projekcie edukacyjnym z gliwickiego starostwa. Inicjatorami wyjazdu byli nauczyciele grafiki Aneta Gronet i Marek Krysiuk. Wyjazd zorganizowany był w ramach realizacji porjektu UE "Grafika cyfrowa inwestycją w przyszłość".

       https://www.targikielce.pl/dni-druku-3d

      • Laury Knurowa 2020

      • Nasza szkoła otrzymała wyróżnienie w tegorocznej edycji 

       "Działalność Zespołu Szkół Zawodowych na przestrzeni ostatnich dziesięcioletni, a w szczególności ostatniej dekady stanowi świadectwo pracy i pasji jaką jest edukacja i wychowywanie młodzieży, w duchu rozwijania wrażliwości społecznej i moralnej. Oferta szkoły odpowiada na potrzeby rynku pracy, czego dowodem są m.in. absolwenci, którzy uzyskali zatrudnienie na kopalni „Ruch Knurów-Szczygłowice”, jak i u innych pracodawców. Udział w różnego rodzaju przedsięwzięcia, sukcesy uczniów oraz aktywność społeczna to owoc nowoczesnych metod nauczania zawodowego, jak i ogólnokształcącego, rozwijającego szacunek do wiedzy, rozwoju oraz praktycznego zastosowania zdobytych umiejętności.

       Warto podkreślić, że uczniowie i absolwenci Zespołu Szkół Zawodowych nr 2 w Knurowie rozsławiają miasto na terenie kraju i poza jego granicami praktycznie we wszystkich dziedzinach życia – w sporcie, kulturze, medycynie, duchowieństwie, gospodarce, samorządzie i w wielu innych dziedzinach życia–m.in. jako reprezentanci Polski w różnych dyscyplinach sportowych, jako misjonarze, ratownicy medyczni, społecznicy, pracownicy samorządowi. Wielu z nich piastowało funkcję radnych naszego miasta."

      • „Grafika cyfrowa inwestycją w przyszłość”

      • W ramach realizacji tego projektu uczestnicy z kierunku technik grafiki i poligrafii cyfrowej rozpoczęli kurs na prawo jazdy kategorii B, a od 7 marca rozpoczynają się również certyfikowane kursy: Tworzenia stron WWW oraz kurs Photoshopa.

      • Nowoczesna pracownia "Grafiki 2D i 3D"

      • W ramach realizacji projektu UE "Rozbudowa i modernizacja bazy dydaktycznej do praktycznej nauki zawodu wraz z niwelowaniem barier architektonicznych w Zespole Szkół Zawodowych nr 2 w Knurowie" szkoła wzbogaciła się m.in. o pracownię zawodową dla kierunku technik grafiki i poligrafii cyfrowej.

      • TECHNIKARIA 2019

      • Już po raz czwarty odbyły się w naszej szkole "Technikaria" ...Nauczyciele przedmiotów zawodowych wyróżnili najlepszych uczniów w poszczególnych branżach zawodowych, były konkursy i rozgrywki dla naszych "pierwszaków" oraz wyśmienite wypieki.

      • Targi Opakowań i Technologii Pakowania w Sosnowcu

      • Uczestnicy projektu "Grafika cyfrowa inwestycją w przyszłość" odwiedzili hale wystawiennicze targów na których prezentowano nowoczesne rozwiązania związane z procesem wytwarzania opakowań oraz ich projektowania. 21.11.2019r.

       GALERIA

      • Konkurs - Halloween make-up 2019

      • Uczestnicy szkolnego konkursu na najlepszą, najstraszniejszą, najkreatywniejszą charakteryzację twarzy.

       Konkurs rozstrzygnięty zostanie 1 listopada o godz. 23.00 - decyduje liczba lików oddanych na konkretną parę ;)
       głosowanie!
       Wyniki konkursu:   
         I miejsce para nr 9 otrzymała 751 polubień,
        II miejsce para nr 4 otrzymała 746 polubień,
        III miejsce para nr 1 otrzymała 604 polubień.
       Gratulujemy oraz dziękujemy za super zabawę, w trakcie której wykazaliście się niesamowitą twórczością!

      • "ADRENALINA W KULKACH".

      • 17 października klasy 3m oraz 4 Tm wzięły udział w paintballu. Impreza odbyła się w Kamieniu na polu paintballowym.

       Celem wycieczki była integracja poprzez dobrą i bezpieczną zabawę. Opiekunowie: p. K.Kniejska, p. S.Wickowski

      • Dzień Edukacji Narodowej

      • W dniu, kiedy obchodzimy kolejną rocznicę utworzenia Komisji Edukacji Narodowej, Dyrekcji, wychowacom, nauczycielom i wszystkim pracownikom oświaty składamy życzenia wytrwałości, satysfakcji z pracy zawodowej oraz społecznego uznania. To Wy stanowicie trzon tej edukacji. Chcielibyśmy złożyć Wam wyrazy szacunku za trud włożony w nasze wykształcenie i wychowanie.

       Właśnie za poświęcony czas, za cierpliwość, zrozumienie, za to, że widzicie w nas dobro, za to, że widzicie człowieka, który wchodzi w dorosłość – dziękujemy.

       Uczniowie

       Opieka merytoryczna: Katarzyna Panfiluk, Artur Olejniczak

       Przygotowanie sali: Dominika Kozubek

       Uczniowie biorący udział:

       Natalia Stellmach

       Krzysztof Czapelka

       Mikołaj Śleziak

       Aleksandra Machoczek

       Wiktoria Pilanz

       Paulina Nowosielska

       GALERIA 

   • brak danych