• Dni Nauki i Przemysłu "Technopark"  25 maja 2018 roku.

• Klasa 3 TEM, 2 TEM oraz 1m uczestniczyły w  tym wydarzeniu organizowanym corocznie na Politechnice Śląskiej w Gliwicach.

Mieli okazją zapoznać się z ofertą wydziałów, działalnością kół  naukowych Politechniki i  ofertą wielu wystawców z różnych dziedzin przemysłu.

Uczniowie uczestniczyli też z dużymi sukcesami w licznych konkursach odbywających się w trakcie Technoparku.

Opiekunowie: p. K. Kniejska, J. Kołodziejczyk, K. Wloka

• Zajęcia zawodoznawcze z branży graficznej

• Nasi przyszli GRAFICY na spotkaniu z p. Martą przedstawicielką branży graficznej. W trakcie spotkania zapoznali się z zagadnieniami związanymi z pracą w zawodzie technik grafiki i poligrafii cyfrowej, z możliwościami zatrudnienia oraz możliwościami rozwijania swoich umiejętności zawodowych.

• Zajęcia terenowe z geografii

• W dniach 14 i 16 maja 2018 r. uczniowie klas drugich alfa bravo liceum ogólnokształcącego projekt "Klasa mundurowa" wzięli udział w zajęciach terenowych z geografii, które odbyły się w Wiśle. Uczestnicy wyjazdu prowadzili badania i pomiary parametrów cieku – blisko źródeł królowej polskich rzek oraz określali cechy gleby. Starania wszystkich zostały podsumowane i ocenione.

Anna Kur

• 12 maja 2018 - FESTYN CHARYTATYWNY na GÓRCE

• Już w najbliższą sobotę 12 maja od 14:00 do 20:00 na Placu 700 lecia w Knurowie społeczność naszej szkoły, Klub Sportowy Spartan i Polski Czerwony Krzyż oddz. Knurów serdecznie zapraszają wszystkich mieszkańców Knurowa na FESTYN CHARYTATYWNY na Górce - Łączymy Zawodowo Pokolenia.

Przewidziano szereg atrakcji:

• Ekstremalny Tor Przeszkód – Spartan
              • Pokaz Pierwszej Pomocy
              • Pokaz musztry konnej Szwadronowej w wykonaniu Ochotniczego Szwadronu 3 Pułku Ułanów Śląskich
              • Pokazy sprzętu i umiejętności zawodowych pracowników służb mundurowych:
                policji, służb wojskowych, straży pożarnej
              • Zajęcia z surviwalu
              • Pokaz sportów walki w wykonaniu zawodników Klubu Sportowego Spartan
              • Pokaz musztry i pokaz bojowy w wykonaniu uczniów klas mundurowych
              • Skoki spadochronowe

Imprezę zakończą koncerty zespołów muzycznych.

Dochód z festynu zostanie przekazany na wypoczynek i rekreację dzieci z najbiedniejszych rodzin z Knurowa.

Serdecznie zapraszamy.

• Turniej sportowy o Puchar Dyrektora MOPP

• 13 grudnia w Naszej szkole był dniem zawodów sportowych.

Rozegrano dwa turnieje – turniej piłki nożnej halowej oraz turniej piłki siatkowej uczniów klas pierwszych.

Turniej był rozegrany o Puchar Dyrektora MOPP Pani mgr Jolanty Leśniowskiej. W turniejach wzięły udział szkoły powiatu gliwickiego.

Turniej piłki nożnej halowej - wyniki

I  miejsce ZS im. M.Konopnickiej w Pyskowicach
              II miejsce  ZS im. I.J.Paderewskiego
              III miejsce  ZSZ nr 2 – opiekun mgr Sebastian Wickowski.

Turniej piłki siatkowej - wyniki

I  miejsce ZSZ nr 2 – opiekun mgr inż. Mariusz Łukaszczuk
              II miejsce  ZS im. I.J.Paderewskiego
              III miejsce  ZS im. M.Konopnickiej w Pyskowicach

Organizatorzy turnieju: MOPP w Knurowie, ZSZ nr 2 w Knurowie, p. Mariusz Łukaszczuk.

• Uczniowie technikum na targach TOOLEX w Sosnowcu

Dnia 3.10.2017r. uczniowie ZSZ nr 2 w Knurowie w ramach uczestnictwa w projekcie „Dobre wykształcenie – lepsza praca” zwiedzili hale wystawiennicze targów branżowych TOOLEX.

Targi Toolex to prawie 500 reprezentowanych marek i blisko 7500 m2 powierzchni stoisk wystawienniczych.

• Uczniowie technikum na targach ENERGETAB w Bielsku

W dniu 14.09.2017, uczniowie klas elektrycznych II, III i IV zwiedzali Międzynarodowe Targi Energetyki Energetab.
              Swoje najnowsze produkty zaprezentowało 709 wystawców z 23 krajów Europy i Azji a także Egiptu. Była to jubileuszowa, bo 30-ta edycja tych targów, które wśród europejskich targów branży energetyki i elektrotechniki zajmują bardzo ważną pozycję – nie tylko ze względu na wielkość targów ale też i ze względu na wielkość polskiego rynku inwestycyjnego w tej branży.
              Uczniowie zapoznali się z najnowszą aparaturą pomiarową, sterowniczą, sygnalizacyjną i zabezpieczeniową na świecie.

• „KORONA czyli KOmpetencje, ROzwój, NAuka w szkołach specjalnych i ponadgimnazjalnych powiatu gliwickiego”

• plakat_KORONA.pdf

Zapraszamy uczniów naszej szkoły do udziału w projekcie
              realizowanym w ramach poddziałania 11.1.4 Poprawa efektywności kształcenia ogólnego Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014 – 2020

REKRUTACJA TRWA od 04.10.2017 r i TRWA do 12.10.2017 r.

Zajęcia realizowane w ramach projektu:

• zajęcia fakultatywne z matematyki dla uczniów Liceum Ogólnokształcącego i Technikum
              • zajęci wyrównawcze z matematyki dla uczniów Liceum Ogólnokształcącego i Technikum
              • zajęcia z e-Matematyki
              • zajęcia wyrównawcze z języka angielskiego
              • zajęci z języka niemieckiego rozwijające sprawność mówienia i komunikację
              • zajęcia z biologii dla maturzystów
              • zajęcia  "Wybieram chemię" - zajęcia dodatkowe dla maturzystów

INFORMACJE U NAUCZYCIELI PRZEDMIOTOWCÓW I KOORDYNATORA PROJEKTU P. KATARZYNY SZWARCZYŃSKIEJ

lub na stronie Starostwa Powiatu Gliwickiego

Regulamin_rekrutacji_KORONA.pdf

Formularz_zgloszeniowy_KORONA.pdf

• Europejski Dzień Języków

• 26 września 2017 r. w naszej szkole odbyły się po raz kolejny obchody Europejskiego Dnia Języków. Młodzież uczestniczyła w konkursie tłumaczeniowym. Wysyłano e-kartki do nauczycieli języków. Można też było zilustrować wybrany idiom. Oczywiście było też coś dla ciała czyli "Muffin party".